Nowoczesne Technologie Edukacyjne
Tablica interaktywna Interwrite DualBoard 1279
Tablica interaktywna Interwrite DualBoard 1279
Tablica interaktywna Interwrite DualBoard 1279
Tablica interaktywna Interwrite DualBoard 1279
Tablica interaktywna Interwrite DualBoard 1279
Tablica interaktywna Interwrite DualBoard 1279

Tablica interaktywna Interwrite DualBoard 1289

Id produktu aktin: G040301F006
4690 zł
netto: 3813 zł

Program kupujesz zyskujesz
469 p
Dostępne dla zalogowanych Kliknij tutaj aby się zalogować
Produkt chwilowo niedostępny
Dodaj do schowkaUsuń ze schowka
Łączna cena brutto: 4690 zł

Podstawowe cechy produktu
Przekątna powierzchni
89"
Producent
Interwrite
Obszar roboczy
89"
Format
16:10
Technologia
Elektromagnetyczna
Opinie
Ocena: 0
Opis
Masz pytania dotyczące produktu?
Live chat z handlowcem
Opis
 
Tablice interaktywne Interwrite to rozwiązanie, które doskonale sprawdziło się w 500 000 klas w 90 krajach na świecie.W Polsce działa już ponad 7000 urządzeń.
Tablica interaktywna DualBoard™ została zaprojektowana specjalnie dla potrzeb edukacji. W prosty i ciekawy sposób umożliwia przedstawienie całej klasie materiałów multimedialnych oraz w dowolnej chwili nanoszenie na nich własnych uwag, adnotacji, rysunków. Stwarza Nauczycielowi możliwość prowadzenia lekcji, obsługiwania komputera i kontrolowania pracy uczniów stojąc bezpośrednio przy tablicy.
Posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Dysleksji.
 

1. Gwarancja niezawodności

Technologia elektromagnetyczna pasywna, w której działa tablica gwarantuje niezawodność i pełne bezpieczeństwo użytkowania. Zapewnia trwałość oraz najwyższą funkcjonalność przy jednoczesnej prostocie obsługi. Powierzchnia tablicy nie emituje żadnego promieniowania elektromagnetycznego, jest mniejsza niż promieniowanie docierające do nas z satelitów kosmicznych.

Czy wiesz, że:
Dzięki technologii elektromagnetycznej w trakcie pisania można opierać się nadgarstkiem lub drugą ręką o tablicę bez wpływu na jej pracę (w przeciwieństwie do tablic w technologii dotykowej). Tekst pisany, dzięki funkcjom oprogramowania Workspace może być rozpoznany i zamieniony na drukowany.

2. Obsługa za pomocą ergonomicznych pisaków
Dzięki technologii elektromagnetycznej w trakcie pisania można opierać się nadgarstkiem lub drugą ręką o tablicę bez wpływu na jej pracę (w przeciwieństwie do tablic w technologii dotykowej). Tekst pisany, dzięki funkcjom oprogramowania Workspace może być rozpoznany i zamieniony na drukowany.
Czy wiesz, że: 
Technologia elektromagnetyczna umożliwia wykrycie położenia pisaka w odległości ponad centymetr nad tablicą, co umożliwia śledzenie i pokazanie ruchu kursora bez konieczności dotykania powierzchni tablicy i niebezpieczeństwa ingerencji w aplikacje.
3. Funkcja Dual i Multi-User

Tablica Interwrite Dualboard po wybraniu odpowiednich ustawień w trybie Multi-User umożliwia jednoczesną pracę dwóch osób. Funkcja ta daje prowadzącemu możliwość wybrania opcji, dzięki której dwie osoby będą działały na całej powierzchni tablicy lub każdej zostanie przyporządkowana połowa tablicy. Każda z osób będzie mogła pracować jedynie na swojej części (bez możliwości działania na drugiej połowie tablicy).

W trybie Multi-User można ustawić opcję pracy dla 9 osób równocześnie np. wykorzystując do tego tablety interaktywne MobiView. W tym przypadku istnieje możliwość podzielenia wyświetlanej powierzchnię (może to być tablica interaktywna, ekran itp.) na 2, 4, 6 lub 9 fragmentów, do których przypiszemy jedno lub kilka urządzeń do każdego fragmentu. Można również nie dzielić powierzchni, wówczas wszystkie 9 osób będzie pracowało na jednej wspólnej powierzchni. Możliwość równoczesnego działania na tablicy wspomaga kreatywną pracę większego zespołu. Pełna współpraca mobilizuje i motywuje do rywalizacji.

Czy wiesz, że: 
W trybie Multi-User możliwa jest również kombinacja, w której 2 osoby pracują pisakami na tablicy, a 7 np. na MobiView.

4. Powierzchnia i konstrukcja tablicy

Trwała konstrukcja i brak ruchomych części gwarantuje bezpieczną pracę przez wiele lat. Powierzchnia tablicy jest odporna na uszkodzenia i łatwa do czyszczenia. Porysowanie jej nie ma wpływu na pracę tablicy. Pasek narzędzi umieszczony jest po prawej stronie tablicy i składa się z pól aktywnych po dotknięciu pisaka. Skonstruowany jest w taki sposób, żeby nie można było go uszkodzić.
Czy wiesz, że: 
Jeżeli nie chcesz korzystać na lekcji z funkcji tablicy interaktywnej, możesz wykorzystać DualBoarda jako tablicę suchościeralną.

5. Komunikacja

Tablica DualBoard połączona jest kablem USB z komputerem i może być zasilana bezpośrednio z niego.
Takie źródło prądu zapewnia bardzo małe zużycie energii elektrycznej.
Możliwe jest również bezprzewodowe połączenie tablicy z komputerem za pomocą modułu RF. Ułatwia ono swobodną i wygodną pracę bez kabli.
Do każdej tablicy interaktywnej DualBoard dołączone są:
  • intuicyjne w obsłudze oprogramowanie Interwrite Workspace po polsku do wszystkich systemów operacyjnych – Windows, Linux, MacO
6. Zalety tablicy Interwrite DualBoard:
 
Trwała konstrukcja, brak ruchomych części gwarantuje niezawodną pracę przez wiele lat.
Powierzchnia tablicy jest odporna na uszkodzenia. Porysowanie ostrym narzędziem powierzchni nie ma wpływu na pracę tablicy. Przyciski funkcyjne są skonstruowane w taki sposób, żeby nie można było ich uszkodzić.
W trakcie pisania można opierać się nadgarstkiem lub drugą ręką o tablicę bez wpływu na jej pracę.
Precyzja i wygoda działania na tablicy (rozdzielczość wewnętrzna: 4069 lini na cal, rozdzielczość wyjściowa: 1000 linii na cal).
Prędkość odczytu współrzędnych: 6 metrów na sekundę gwarantuje swobodne pisanie po tablicy.
Bezpieczna dla zdrowia ponieważ nie emituje żadnego promieniowania.
Obsługiwana za pomocą ergonomicznego pisaka, na którym umieszczone są prawy i lewy przycisk myszy . Ma on również funkcję podwójnego kliknięcia. Wygodna ładowarka umożliwiająca ładowanie i przechowywanie zawsze gotowych do użycia pisaków.
Możliwość zdefiniowana bezpośrednio na tablicy przycisków będących skrótami do ulubionych narzędzi programu Workspace, stron internetowych czy innych programów.
Intuicyjne oprogramowanie Interwrite Workspace do wszystkich systemów operacyjnych: Windows, Mac OS i Linux. Wyposażone w bogatą, przejrzystą galerią tysięcy gotowych do użycia szablonów i clipartów z możliwością dodawania własnych elementów.
Bezprzewodowe, radiowe połączenie tablicy z komputerem.

7. Zastosowanie tablicy Interwrite

Wykorzystując tablicę interaktywną Interwrite DualBoard można w prosty i ciekawy sposób przedstawić całej klasie materiały multimedialne a w dowolnej chwili zacząć nanosić na nich własne uwagi, adnotacje, rysunki. Stojąc bezpośrednio przy tablicy nauczyciel może prowadzić lekcję, obsługiwać komputer i kontrolować pracę uczniów. Do tej pory na tablicy można było pisać tylko jednym pisakiem. Teraz dwie osoby mogą pracować jednocześnie na tablicy. Możliwość równoczesnej pracy na tablicy przy użyciu do 9 urządzeń wspomaga kreatywną pracę większego zespołu. Wykorzystując nowe tablety Interwrite Mobi i panel LCD Interwrite Panel można stworzyć najlepsze warunki do pracy zespołowej gdzie ważne jest aby każdy pomysł natychmiast był widoczny dla wszystkich uczestników. Daje to również możliwość zaktywizowania mało aktywnej grupy m.in. dlatego, że pojawiające się na tablicy elementy są w pewnym sensie anonimowe, ale widoczne dla wszystkich.
Bardzo ważną cechą jest sama konstrukcja tablicy. Została ona zaprojektowana do użytkowania w klasach co oznacza, że jest bardzo trwała i wytrzymała. Nie posiada ruchomych części, jest łatwa do czyszczenia i w pełni interaktywna z podłączonym komputerem. Dodatkowo zużywa mało energii elektrycznej dlatego można zasilać ją kablem USB bezpośrednio z komputera.

Zastosowanie tablicy interaktywnej Interwrite DualBoard w edukacji pozwala na:

Aktywną współpracę uczniów oraz rozwijanie zdrowej rywalizacji dzięki możliwości jednoczesnej pracy na tablicy dwóch osób, znaczne poprawienie efektywności procesu nauczania poprzez nowe możliwości i wsparcie nauczyciela w przygotowaniu interaktywnych lekcji, precyzyjną pracę i trwałe użytkowanie dzięki najwyższym na świecie parametrom technicznym i jakości wykonania sprawną i wygodną obsługę tablicy oraz komputera dzięki przyciskom funkcyjnym po obu stronach tablicy, pisakowi z przyciskami w pełni zastępującymi myszkę i bezprzewodowej komunikacji radiowej, wykorzystanie tablicy na lekcji zaraz po podłączeniu ponieważ dostarczana jest z zestawem niezbędnych do pracy akcesoriów, a oprogramowanie zawiera tysiące gotowych do użycia elementów.

Tablica Interwrite DualBoard za swoje innowacyjne rozwiązania otrzymała na Targach Edukacyjnych w Kielcach certyfikat produktu „Klasy Marzeń”, a na rynku amerykańskim już zdobyła nagrodę Best in Tech 2009 przyznawaną za wysoką jakość i trwałość produktów.
 
Tablica umożliwia pracę w trzech trybach:

Tryb lekcji - Tryb lekcji jest podstawowym trybem działania oprogramowania Interwrite Workspace. Umożliwia on interaktywną współpracę tablicy Interwrite, tabletów Interwrite oraz panelu Interwrite z komputerem użytkownika, a każdy element interakcji wyświetlany jest na tablicy Interwrite lub na innej powierzchni projekcyjnej, co umożliwia każdej osobie obecnej na sali obserwowanie zmian. Korzystanie z trybu lekcji wymaga konfiguracji sprzętu, która zawiera urządzenia Interwrite (tablicę, tablet lub panel), powierzchnię projekcyjną (jeśli nie jest używana tablica Interwrite), projektor wideo używany w trakcie prezentacji i komputer, na którym zainstalowano oprogramowanie Interwrite Workspace.
Praca w trybie lekcji dzieli się dodatkowo na dwa bardzo ważne tryby:
Tryb myszy – Wybór i uruchomienie aplikacji oraz wykonywanie wszystkich funkcji, które zazwyczaj są wykonywane za pomocą myszy komputerowej oraz klawiatury. Jeśli użytkownik pracuje w trybie Myszy, kursor trybu Myszy na pasku narzędzi będzie wyszarzony.

Tryb adnotacji - W tym trybie możemy adnotować nad dowolną aplikacją w której aktualnie pracujemy. Wybierając ten tryb aktualny stan pulpitu jest zrzucany do nowej strony programu Interwrite Workspace jako obraz na którym możemy dokonywać różnego rodzaju przypisów, notatek, wstawiać pliki dźwiękowe lub filmowe. Jest to przydatne na przykład, gdy chcemy omówić np jakiś fragment programu, lekcji, czy innych zasobów cyfrowych.

Tryb biurowy (Tryb Office)- Tryb biurowy jest teraz znacznie łatwiej dostępny. Nie wychodząc z dokumentu, na którym pracujemy po kliknięciu na ikonę tryb biurowy użytkownik ma możliwość bezpośredniej współpracy z aplikacjami takimi jak: PowerPoint, Microsoft Word i Excel. Tryb ten umożliwia dodawanie adnotacji bezpośrednio na slajdzie, dokumencie lub arkuszu kalkulacyjnym, które stają się częścią macierzystego pliku aplikacji i nie są zapisywane jako strona w pliku Workspace.

Tryb PC Whiteboard - tryb komputerowej tablicy suchościeralnej, to sposób pracy, który wymaga tylko tablicy InterWrite DualBoard i komputera. W przypadku pracy w tym trybie, ręcznie robione na tablicy rysunki, notatki i obliczenia – wszystko, co zostało zapisane na tablicy za pomocą elektronicznego pisaka InterWrite z wbudowanym markerem Expo – zostanie przechwycone i zapisane jako strony w pliku, zapewniając kompletny zapis spotkania, wykładu lub zajęć szkoleniowych. Komunikacja między tablicą InterWrite DualBoard a komputerem w trybie komputerowej tablicy sucho ścieralnej jest jednokierunkowa. Nie są używane żadne projektory, więc dane wprowadzane w komputerze nie są wyświetlane z powrotem na tablicy. Cokolwiek zostanie napisane na tablicy za pomocą odsłoniętego ścieralnego na sucho pisaka InterWrite, zostanie wyświetlone na obrazie tablicy w komputerze w kolorze tuszu używanego na tablicy.

Dostępne modele tablic interaktywnych z serii InterwriteBoard:
 

Model

Format

Przekątna obszaru roboczego

Wymiary obszaru roboczego

Wymiary zewnętrzne
tablicy

Waga

1260

4:3

153 cm (60")

1219 mm x 914 mm

1384 mm x 1073 mm

11,4 kg

1279

4:3

200,7 cm (79")

160 cm x 120,7 cm

173,5 cm x 134 cm

23 kg

1289

16:10

226 cm (89")

190,5 cm x 120,7 cm

204,5 cm x 134 cm

24 kg

1297

16:9

246,4 cm (97")

213,4 cm x 120,7 cm

227,3 cm x 134 cm

28 kg

 

 
Zbuduj interaktywne środowisko nauczania INTERWRITE składające się z:
- tabletów bezprzewodowych MobiView
- systemu do interaktywnych testów i odpowiedzi Interwrite CPS-32
 
 
 

Oprogramowanie do pobrania - tablica interaktywna Interwrite DualBoard™

  Nazwa pliku Rozmiar Data Publikacji

System operacyjny: Windows

WorkSpace_Windows_9.1.413.69123.exe 400 MB 2011-10-03
  Najnowsza wersja oprogramowania Interwrite Workspace dla tablic interaktywnych DualBoard, Touchboard oraz tabletów Mobi i MobiView(wersja 9.1) dla Windows XP, Vista, 7 (v. 32 i 64 bit).

Wersja trial - 45 dni.

Po instalacji programu należy zainstalować wersję językową polską oraz galerię (osobne pliki poniżej).
 
WorkSpaceLanguagePackInstaller-Polish.exe 55 MB 2011-10-03
  Program instalacyjny polskiej wersji językowej do programu Interwrite Workspace.

Przed instalacją tego programu należy zainstalować oprogramowanie Interwrite Workspace w wersji 9.
Po instalacji wersji polskiej należy zainstalować galerię Interwrite Content (osobny plik do pobrania).

Istnieje możliwość zainstalowania innej wersji językowej. Więcej języków.
 
Content_Windows_3.17.7.69598.exe 513 MB 2011-10-03
  Plik instalacyjny Galerii Interwirte Content do oprogramowania Interwrite Workspace.
Przed instalacją Galerii trzeba zainstalować oprogramowanie Interwrite Workspace oraz plik instalacyjny języka polskiego.

System operacyjny: MacOS

Workspace_Mac_6.0.417.70042.zip 595 MB 2011-10-03
  Najnowsze oprogramowanie interaktywne Interwrite Workspace (wersja 6.0) przeznaczone do tablic interaktywnych Interwrite DualBoard, Touchboard oraz tabletów Mobi i MobiView na platformy MacOS.
 
Content_Mac_3.17.7.69598.zip 504 MB 2011-03-09
  Plik instalacyjny Galerii Interwirte Content do oprogramowania Interwrite Workspace.

System operacyjny: Linux

Workspace_Linux_6.0.417.70042.zip 682 MB 2011-10-03
  Najnowsze oprogramowanie interaktywne Interwrite Workspace (wersja 6.0) dla tablic interaktywnych Interwrite DualBoard, Touchboard oraz tabletów Mobi i MobiView przeznaczona pod platformy Linux.
 
Content_Linux_3.17.7.69598.zip 539 MB 2011-03-09
  Plik instalacyjny Galerii Interwirte Content do oprogramowania Interwrite Workspace.

Uwaga: Kliknij na nazwę lub ikonę aby ściągnąć pliki.

 

Dodaj opinię
Twoja ocena: