Levenhuk MED D45T LCD to mikroskop trójokularowy z kamerą cyfrową 5 Mpix z wyświetlaczem LCD. Jest przeznaczony do prowadzenia obserwacji metodami kontrastu fazowego, jasnego i ciemnego pola oraz z olejkiem immersyjnym i oświetleniem Köhlera. Ponadto przy użyciu tego mikroskopu można robić zdjęcia i nagrywać filmy z całego procesu badań. Mikroskop jest idealny dla mikrobiologów, biochemików, pracowników służby zdrowia oraz techników laboratoryjnych.
Zalety metody kontrastowania fazowego
Warto zauważyć, że ten przyrząd optyczny może być stosowany do badań mikroskopowych przy użyciu metody kontrastowania fazowego. Ta metoda pozwala poprawić kontrast oraz ostrość półprzezroczystych oraz przezroczystych preparatów mikroskopowych do poziomu osiągalnego wcześniej jedynie poprzez wybarwienie preparatów w ramach standardowych metod badawczych. Z tego powodu metoda kontrastu fazowego jest niezastąpiona podczas badania żywych preparatów w ich natywnym stanie, ponieważ wybarwianie prowadziłoby nieuchronnie do ich śmierci. Tę metodę można stosować do analizy wody pitnej, a także badań pasożytów, cytologicznych, hematologicznych i innych.
Planarno-achromatyczny układ optyczny z korekcją do nieskończoności
Mikroskopy z serii Levenhuk MED 45 mają układ optyczny z korekcją do nieskończoności stosowany w profesjonalnych mikroskopach wysokiej klasy. Ten układ zawiera obiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności pozwalające uzyskać płaski i wyraźny obraz o dużym kontraście.
Jedną z najważniejszych właściwości układu optycznego z korekcją do nieskończoności jest możliwość zamontowania dodatkowych elementów na drodze promieni świetlnych między obiektywem a tubusem. Dodatkowe akcesoria obejmują polaryzatory, oświetlenie epifluorescencyjne oraz urządzenia do kontrastowania fazowego preparatów. Podsumowując, modułowa budowa oraz łatwa obsługa sprawiają, że mikroskopy Levenhuk MED 45 to idealne przyrządy optyczne do wielu dziedzin mikroskopii oraz pracy w laboratoriach hematologicznych, histologicznych, mikrobiologicznych i wielu innych.
Obrotowa głowica trójokularowa
Głowica trójokularowa dzieli się na dwuokularowy moduł optyczny oraz oddzielną tubę okularu do zamontowania kamery cyfrowej. W zestawie jest kamera cyfrowa umożliwiająca robienie zdjęć i nagrywanie filmów w rozdzielczości HD. Obrazy z obiektywów mikroskopu mogą być przesyłane do wbudowanego ekranu LCD kamery z układem sterowania matrycą oraz do podłączonego zewnętrznego wyświetlacza lub telewizora. Nie ma potrzeby instalowania oprogramowania lub sterowników – kamera pozwala rozpocząć pracę natychmiast po jej podłączeniu.
Kamera cyfrowa z wyświetlaczem matrycowym LCD
Kamera wyświetla obraz na wbudowanym ekranie i nie ma potrzeby patrzenia przez okulary. Praca w laboratorium jest przez to łatwiejsza i bardziej praktyczna. Pozwala to również zmniejszyć zmęczenie oczu i napięcie mięśni pierścienia rotatorów. Ponadto można do niej podłączyć dodatkowe akcesoria: pamięć zewnętrzną, słuchawki, mysz komputerową itp. Głowica trójokularowa obraca się wokół własnej osi w zakresie 360°, a element optyczny jest nachylony pod wygodnym kątem 30°. Oprogramowanie umożliwia dostosowanie rozmiaru, jasności i kontrastu obrazu, czasu ekspozycji i balansu bieli, kalibrację kamery oraz obiektywów i pomiar preparatów lub struktur (dostępnych jest kilka jednostek miary). Ponadto program może służyć do wykonywania analizy cząstek.
Możliwości układu optycznego
Zestaw zawiera okulary o szerokim polu widzenia i powiększeniu 10 razy. Można też regulować dioptrie, aby dostosować układ optyczny do wzroku użytkownika. Mikroskop ma pokrętła zgrubnej i precyzyjnej regulacji ostrości. W misce rewolwerowej można zamontować pięć obiektywów, jednak zestaw zawiera tylko cztery. Są to kontrastowo-fazowe planarno-achromatyczne obiektywy zmniejszające zniekształcenia optyczne i poprawiające odwzorowanie oraz kontrast kolorów. Obiektywy o powiększeniu 40 i 100 razy mają oprawę z mechanizmem sprężynowym. Obiektywu o powiększeniu 100 razy można używać z olejkiem immersyjnym. Wszystkie układy optyczne są wykonane ze specjalnego szkła z powłoką fungistatyczną.
Wygodna praca z preparatami mikroskopowymi
Regulowany w dwóch płaszczyznach stolik ma skalę mechaniczną. Pod stolikiem umieszczono kondensor kontrastowo-fazowy (metody ciemnego pola można używać tylko bez olejku immersyjnego), a poniżej niego zamontowano oświetlenie LED z regulacją jasności. Oświetlenie ma zasilanie sieciowe.
Właściwości:
Zawartość zestawu:
Uwaga:
Należy sprawdzić prawidłową wartość napięcia sieciowego w tabeli danych technicznych. Nie wolno podłączać urządzenia o napięciu 110 V do gniazdka o napięciu 220 V ani na odwrót bez użycia przetwornika. Należy pamiętać, że napięcie sieciowe w większości państw europejskich wynosi 220–240 V, natomiast w USA i Kanadzie – 110 V.
Niektóre elementy, które możesz obejrzeć pod mikroskopem:
|
|
|
|
|