Nowoczesne Technologie Edukacyjne
Pracownia chemiczna ChemAktin - Rezerwacja oświatowa
Pracownia chemiczna ChemAktin - Rezerwacja oświatowa

Pracownia chemiczna ChemAktin - Rezerwacja oświatowa

Id produktu aktin: ChemAktinSubwencja
57938 zł
netto: 47104 zł

Program kupujesz zyskujesz
5793 p
Dostępne dla zalogowanych Kliknij tutaj aby się zalogować
Dodaj do schowkaUsuń ze schowka
Łączna cena brutto: 57938 zł

Opinie
Ocena: 0
Opis
Do pobrania
Masz pytania dotyczące produktu?
Live chat z handlowcem
Opis

Pracownia chemiczna

Pracownia chemiczna to miejsce, gdzie wykonywane są doświadczenia z użyciem substancji chemicznych. W naszych pracowniach ChemAktin stawiamy na ergonomię i bezpieczeństwo. Każda pracownia projektowana jest indywidualnie i dostosowana do Państwa potrzeb i możliwości. W naszych pracowniach proponujemy stoliki w układzie tradycyjnym lub ergonomiczne stanowiska uczniowskie w kształcie piły pozwalające na pracę w grupach 4 oraz 6 osobowych. Do pracowni chemicznych proponujemy również stół do przeprowadzania doświadczeń pokryty płytkami kwasoodpornymi, szafę na odczynniki oraz dygestorium. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę pomocy dydaktycznych min. mobilne laboratoria cyfrowe Labdisc BioChem oraz wirtualne laboratorium chemiczne w oparciu o okulary VR.

Już dziś stwórz swoją wymarzoną pracownię chemiczną! Nasi konsultanci służą pomocą w zakresie techniczno-projektowym oraz wsparciem w doborze dedykowanych pomocy dydaktycznych.


Aktin Zielona pracownia - Czeladź
Zielona pracownia - przykład 2
Aktin Zielona pracownia - przykład 3
Aktin Zielona pracownia - przykład 4

Przykładowa aranżacja dla 24 stanowisk

W skład podanej ceny kompletu wchodzą następujące elementy:

 • Monitor interaktywny LED 65" o rozdzielczości 4K z Androidem - 1 szt.
 • Wizualizer - 1 szt.
 • Multimedialne laboratorium Einstein Tablet+3 (samodzielny tablet do doświadczeń) - 3 szt.
 • Pakiet czujników: Chemia - 3 szt.
 • Multimedialna Pracownia Przedmiotowa MPP Chemia - 1 szt.
 • Interaktywne plansze przyrodnicze IPP Chemia - 1 szt.
 • LaboLAB Chemia - Struktura i Właściwości Materii - 1 szt.
 • Szafa na szkło laboratoryjne - 1 szt.
 • Szafa na odczynniki chemiczne z wyciągiem (wentylatorem) - 1 szt.
 • Dygestorium MS - 1 szt.
 • Stolik demonstracyjny ekonomiczny - 1 szt.

Pracownia może zawierać następujące elementy składowe:

Najnowsze urządzenie najczęściej nagradzanego rozwiązania ClassVR.

Gogle ClassVR
 • nowy i ulepszony szybko przełączający się wyświetlacz HD 2K,dajny procesor Qualcomm stworzony specjalnie dla urządzeń AR i VR,
 • 100-stopniowe pole widzenia,
 • ulepszoną optykę,
 • przedni aparat,
 • zupełnie nowy korpus uzupełniający nowe funkcje urządzenia.

Dostępny w zestawach po 4 i 8 sztuk

Skrzynie transportowe zaprojektowane zostały w taki sposób aby umożliwić łatwe ładowanie i przechowywania okularów ClassVR. Zarówno zestaw 4, jak i zestaw 8 są dostarczane w dedykowanej twardej walizce, która nie tylko chroni urządzenia podczas przechowywania, ale także ładuje okulary za pomocą jednej wtyczki ściennej. Zestaw startowy 4 jest lekki i mogą go przenosić uczniowie w każdym wieku, a zestaw 8 posiada dodatkowo wysuwaną rączkę oraz wytrzymałe kółka, co ułatwia przenoszenie zestawu, nawet przez młodszych uczniów.

Zestaw zawiera nowy kontroler ręczny

W przypadku zakupu jako część zestawu, każdy zestaw ClassVR Premium jest dostarczany wraz z przewodowym kontrolerem ręcznym obsługującym ekscytującą nową wersję zawartości ClassVR; otwarte światy. Kontroler zasilany jest wyłącznie przez zestaw ClassVR podczas użytkowania, jest lekki, posiada trzy przyciski użytkowe oraz centralny joystick.

Podczas zanurzenia uczniów w wirtualnym świecie nauki za pomocą zestawu ClassVR, dodatkowy kontroler umożliwia uczniom intuicyjne eksplorowanie ich wirtualnego środowiska z pełną kontrolą.

Bezpieczne, pewne i gotowe od zaraz

Nie ma nic gorszego niż technologia, która nie działa, lub nie jest wykorzystywana w obawie przed uszkodzeniem urządzenia. Zarówno zestawy ClassVR 4, jak i 8 mają przenośne, wzmocnione etui do przechowywania i ładowania, dzięki czemu wszystkie zestawy są bezpieczne i w pełni naładowane, gotowe do użycia przez uczniów w dowolnym momencie. Specjalnie zaprojektowana pianka pomaga chronić zestawy i utrzymuje go bezpiecznie na miejscu.

Bezpieczne ładowanie

Etui ClassVR zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić ładowanie urządzeń nawet wtedy, gdy jest zamknięta i zablokowana. Zintegrowany hub ładujący USB wraz z aktywnymi wentylatorami chłodzącymi zapewnia bezpieczne zamknięcie i jednoczesne ładowanie zestawów, bez obawy o przegrzanie.

Jeden zestaw w wielu pracowniach przedmiotowych

Maksymalizacja inwestycji w VR oznacza udostępnienie jej jak największej liczbie uczniów. Dlatego futerały ClassVR zostały zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej mobilny, umożliwiając uczniom łatwe i bezpieczne przenoszenie zestawów z jednej sali do drugiej.

Zestaw startowy 4 jest lekki i mogą go przenosić uczniowie w każdym wieku, a zestaw 8 ma wysuwaną rączkę i solidne kółka, które ułatwiają przenoszenie zestawów, nawet małym dzieci. Dzięki wytrzymałej skorupie ABS i miękkiej wewnętrznej wyściółce z pianki.


Wybrana lekcja dostępna jednym kliknięciem

Samodzielnie tworzysz scenariusze lekcji i dobierasz treści z banku zasobów. Przekazujesz treści każdemu uczniowi jednocześnie i poprowadzisz go przez doświadczenie, podkreślając interesujące miejsca.

ClassVR pomaga monitorować to, co widzą uczniowie i powoduje, że uczniowie z zaangażowaniem koncentrują się na każdym zadaniu.


Dynamiczne punkty zainteresowania

Dzięki dynamicznemu punktowi zainteresowań (POI) ClassVR nauczyciele mogą naprowadzać uczniów, aby spojrzeli na określoną część doświadczenia VR, po prostu klikając w dowolnym miejscu odtwarzanego obrazu 360.

W okularach VR pojawi się wskaźnik prowadzący ich w kierunku obiektu wybranego przez nauczyciela jako szczególnie interesującego.


Jednoczesne wyświetlanie

Portal ClassVR umożliwia nauczycielowi dostarczenie zdefiniowanej listy odtwarzania zasobów do wszystkich okularów jednocześnie.

Prosty zestaw elementów sterujących wysyła zasoby do okularów. Wszystkie filmy są zsekwencjonowane jednocześnie, więc każdy uczeń będzie w tym samym punkcie lekcji, umożliwiając nauczycielom opisywanie i komentowanie podczas odtwarzania.


Śledzenie uczniów

Innowacyjna funkcja śledzenia wzroku ClassVR pozwala nauczycielom zobaczyć dokładnie, gdzie każdy uczeń patrzy w okularach VR.


Widok w czasie rzeczywistym

Małe ikony, przedstawiające „punkt widzenia” każdego ucznia (POV), są wyświetlane w portalu, umożliwiając nauczycielom natychmiastowe sprawdzenie, czy wszystkie są ustawione we właściwym miejscu.

Te ikony zapewniają śledzenie ruchu i orientacji w czasie rzeczywistym, zapewniając cenne informacje zwrotne dla nauczycieli.


Blokada aktywności

Podczas prowadzenia lekcji okulary automatycznie blokują się na wybranej aktywności z listy odtwarzania.

Przyciski i sterowanie gestami są wyłączone, dzięki czemu uczeń pozostaje podczas lekcji pod kontrolą nauczyciela.


Specyfikacja urządzenia ClassVR Premium

Ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon XR1 Ładowanie / wejście USB-C dla kontrolera ręcznego
Soczewka Fresnela / soczewka asferyczna 100 stopni FOV Polimerowa bateria litowo-jonowa 4000 mAh
Przedni aparat 13 Mpx z autofokusem Mocowanie na głowę z regulacją w 3 kierunkach za pomocą podwójnych pasków z tyłu
5,5-calowy szybki wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 2560 x 1440 3 GB DDR RAM i 64 GB wewnętrznej pamięci masowej
Do czterech godzin pracy na jednej baterii Zintegrowane podwójne głośniki
Rozmiar walizki 8 szt. (Duża): 545 x 413 x 296mm Rozmiar walizki 4 szt. (Mała): 230 x 480 x 360mm
Waga 8 szt. (Duża): 13kg Waga 4 szt. (Mała): 7kg

Monitor interaktywny LED 65" o rozdzielczości 4K z Androidem

 • nowoczesna technologia - pozycjonowanie w podczerwieni
 • wbudowane Wi-Fi
 • głośniki 2x 15W
 • odtwarzacz multimediów
 • złącze DisplayPort
 • 3 porty HDMI
 • zainstalowany system Android – umożliwiający pracę bez podłączenia komputera – dokonywanie adnotacji na przeglądanych materiałach oraz serfowanie po internecie
 • długa żywotność - matryca o żywotności 30.000 h
 • wysoka jakość obrazu (rozdzielczość Full HD), format 16:9 i duet wysokiego kontrastu oraz powłoki non-glare, zapewniający doskonałą widoczność nawet w jasnych pomieszczeniach
 • prosta instalacja – wystarczy zawiesić monitor na ścianie lub statywie i podłączyć do zasilania
 • wyjątkowo cienki (99mm!), mimo hartowanej szyby
 • MirrorOP wbudowany odbiornik do bezprzewodowej transmisji obrazu z telefonu lub tabletu

Multimedialne laboratorium Einstein Tablet+3 (samodzielny tablet do doświadczeń)

 • 10 wbudowanych czujników
 • posiada cztery porty do podłączania zewnętrznych czujników
 • analiza dane ze wszystkich jednocześnie, co pozwala przeprowadzać bardzo
 • rozbudowane doświadczenia.

Pakiet czujników: Chemia

 • czujnik pH z normalną elektrodą - Czujnik mierzący zmiany pH w trakcie reakcji chemicznych, pozwalający śledzić przebieg miareczkowania kwas-zasada i monitorować zmiany zachodzące w zbiornikach wodnych w długich przedziałach czasu.
 • czujnik ciśnienia (150 do 1150 mbar) - Ten czujnik można wykorzystać jako wysokościomierz lub barometr i używać w wielu różnych pomiarach meteorologicznych. Inne jego zastosowania to badanie transpiracji, pomiar tempa respiracji kiełkujących nasion i doświadczenia z równaniem stanu gazu doskonałego.
 • czujnik temperatury powierzchniowej (-40°C do 140°C) - Precyzyjny czujnik temperatury powierzchni umożliwia np. pomiar temperatury skóry i doświadczenia z nagrzewaniem się jasnej i ciemnej odzieży wierzchniej.
 • czujnik termopary (0°C do 1200°C) - Czujnik temperatury TC-K jest przeznaczony do stosowania w ekstremalnie wysokich temperaturach, np. w monitorowaniu procesów chemicznych wiążących się z powstawaniem dużych ilości ciepła, pomiaru stref temperaturowych płomienia lub po prostu do monitorowania temperatury panującej w piecach.

Multimedialna Pracownia Przedmiotowa Chemia

 • 11 zagadnień
 • 33 lekcje (po 11 lekcji „Powtórz wiedzę”, „Czas na test” i „Sprawdź się”)
 • 696 ekranów, 481 zadań, 17 filmów, 69 symulacji, 27 obiektów 3D
 • 11 gier dydaktycznych
 • 4 plansze interaktywne
 • zestaw plansz do aktywizacji klasy przy tablicy interaktywnej wraz z przewodnikiem metodycznym

Interaktywne Plansze Przyrodnicze: Chemia

 • Pokazy ilustracji i fotografii przedstawiające chemię w sposób silnie nawiązujący do życia codziennego.
 • Interaktywne zasoby oparte m.in. na układzie okresowym pierwiastków chemicznych, schematach, modelach, wzorach i ilustracjach.
 • Symulacje, które pokazują, w jaki sposób zmiana czy dobór warunków lub danych, wpływają na przebieg i wynik prezentowanych procesów.
 • Filmy przedstawiające reakcje chemiczne przeprowadzone zarówno w laboratorium, jak i zachodzące w najbliższym otoczeniu.
 • Trójwymiarowe, obracalne modele cząsteczek.

LaboLAB Chemia - Struktura i właściwości materii

Treści nauczania:

 • Substancje i ich właściwości (stany skupienia, zjawiska dyfuzji, rozpuszczania, mieszaniny jednorodne i niejednorodne, metody rozdzielania składników mieszanin, obliczenia z wykorzystaniem pojęć: masa, gęstość, objętość)
 • Reakcje chemiczne i zjawiska fizyczne (prawo stałości składu i prawo zachowania masy, obliczenia związane ze stechiometrią wzoru chemicznego i równania reakcji chemicznej)
 • Tlen, wodór i ich związki chemiczne (czynniki powodujące korozję, właściwości fizyczne i chemiczne tlenku węgla (IV))
 • Woda i roztwory wodne (budowa cząsteczki wody, substancje rozpuszczalne i nierozpuszczalne w wodzie, koloidy, zawiesiny)
 • Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym (występowanie skrobi i celulozy w przyrodzie, oznaczanie obecności skrobi za pomocą roztworu jodu w różnych produktach spożywczych)
 • Zjawiska cieplne (pojęcie temperatury, równowagi termicznej, zjawiska zmian stanów skupienia- demonstracja topnienia, wrzenia, skraplania, skala Celsjusza, Kelwina, Fahrenheita, przewodnictwo cieplne)
 • Właściwości materii (pojęcie masy i gęstości oraz ich jednostek w różnych stanach skupienia, związek gęstości z masą i objętością, prawo Archimedesa)
 • Elektryczność
 • Magnetyzm

Szafa na szkło laboratoryjne

 • 2-drzwiowa przeszklone drzwi

Szafa na odczynniki chemiczne z wyciągiem grawitacyjnym

 • Szafa przeznaczona jest do pracowni fizyczno-chemicznej, przechowywania odczynników chemicznych
 • Szafa wykonana jest z blachy stalowej pomalowanej ekologicznymi farbami proszkowymi (bez kadmu i ołowiu) w kolorze popiel
 • Drzwi posiadają wzmocnioną konstrukcje, zamykane trzy punktowo na zamek cylindryczny z dwoma kluczami
 • Szafa posiada pięć półek z regulowaną wysokością nośności 50 kg każda
 • Wysokość półek jest regulowana
 • Szafa wyposażona jest w płytę montażową, montowaną otworze kominowym, oraz elementy potrzebne do montażu wyciągu grawitacyjnego
 • Szafa nie posiada wyciągu wymuszonego

Stolik demonstracyjny ekonomiczny

 • Wymiary: 120 x 60 x 85 cm

Dygestorium MS

 • Dygestorium przeznaczone jest do realizacji podstawowych doświadczeń z przedmiotu fizyka-chemia w szkole podstawowej i ponadpodstawowej
 • Nauczyciel dokonuje prezentacji ćwiczenia przebywając z uczniami w pracowni. Uczniowie obserwują doświadczenie stojąc z boku digestorium lub bezpośrednio za wykładowcą
 • Część dolna to dwie odrębne szafki z drzwiami zamykane na zamek. W jednej z szafek znajduje się syfon z odprowadzeniem wody, doprowadzenie wody oraz doprowadzenie gazu
 • Druga część jest przegrodzona półką
 • Dolna część zawiera również dwa gniazda 230V oraz włącznik wentylatora i oświetlenia
 • Kabina manipulacyjna oszklona z trzech stron. Przednia szyba hartowana, podnoszona na systemie przeciwwag
 • Blat i plecy komory manipulacyjnej wykonany z polipropylenu pp-h, w blacie zlew polipropylenowy o wymiarach 300x150, bateria oraz zawór gazowy
 • Komora wyposażona w system wentylacji górny i dolny (gazy ciężkie) z wentylatorem oraz oświetlona dwiema lampkami LED
 • Wymiar blatu komory manipulacyjnej to 1220x510

Labdisc BioChem

 • W dysku o niewielkich rozmiarach (średnica urządzenia to 132 mm) umieszczono 15 czujników tak dobranych by mozna prowadzić zaawansowane doświadczenia z biologii i chemii w starszych klasach szkoły podstawowej jak i w szkole ponadpodstawowej.
 • Labdisc BioChem pozwala na przeprowadzenie różnorodnych eksperymentów i doświadczeń z zakresu biologii i chemii zarówno w szkolnej klasie, jak i po za nią np. na wycieczce (dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci).
 • Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku lub na cyfrowych miernikach w oprogramowaniu GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android).
 • Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc Uniwersalny umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Funkcja Adnotacje umożliwia dodawanie własnych tekstów i zdjęć do wykresów, zapewniając uzupełnienie opisu.
 • Labdisc Uniwersalny wyposażony jest w GPS, dzięki któremu wyniki pomiarów i eksperymentów można nanosić na Mapy Google.

Labdisc Środowisko

 • Wbudowane w dysk pomiarowy czujniki zostały tak dobrane, aby umożliwiały przeprowadzanie doświadczeń związanych z podstawowymi badaniami i analizą środowiska.
 • Labdisc środowisko doskonale sprawdzi się w szkole podstawowej i średniej, gdzie uczniowie od najmłodszych lat mogą uczyć się właściwych umiejętności oraz postaw związanych z ekologią.
 • Jest on dobrym uzupełnieniem zajęć w szkolnych kółkach zainteresowań oraz przydatny podczas zajęć prowadzonych w instytucjach związanych z edukacją ekologiczną i jednostkach ochrony środowiska.
 • Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.
 • Cyfrowe, mobilne laboratorium przyrodnicze Labdisc Środowiskowy to dysk o średnicy 13,2 cm z wbudowanymi 13 czujnikami (oraz portem uniwersalnym).
 • Dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci, pozwala na przeprowadzenie doświadczeń z różnych przedmiotów, zarówno w klasie, jak i w plenerze.

Elektroda do oznaczania tlenu rozpuszczonego w wodzie

 • Elektroda do oznaczania tlenu rozpuszczonego w wodzie pozwala na określenie ilości tlenu w roztworach wodnych. Nadaje się do pracy w terenie, jak i w laboratorium. Podłącza się ją do gniazda czujnika wbudowanego w dysk pomiarowy Labdisc Biochem.

Czujnik do pomiaru stężenia CO2

 • Czujnik do pomiaru stężenia CO2 w zakresie od 0 do 5000 ppm.
 • Jest to czujnik zewnętrzny podłączany do wejścia uniwersalnego rozszerza możliwości każdego dysku Labdisc.
 • Przy użyciu tego czujnika można np. analizować zawartość CO2 w wydychanym powietrzu.
 • Czujnik stężenia CO2 nie jest wbudowany w żaden z dysków Labdisc dlatego stanowi doskonałe uzupełnienie laboratorium przyrodniczego Globisens.

Czujnik do pomiaru pojemności płuc (Spirometr)

 • Czujnik do pomiaru pojemności płuc (respirator) w zakresie od -200 do +200 l/min.
 • Jest to czujnik zewnętrzny. Rozszerza zakres pomiarów dysków Labdisc i jest do nich podłączany za pomocą wejścia uniwersalnego.
 • Oprogramowanie GlobiLab automatycznie rozpoznaje podłączony czujnik. Znajduje się on na liście razem z wbudowanymi czujnikami.

Wizualizer Epson ELP DC-07

 • Wyraźne, płynne obrazy: Kamera Full HD 1080p i częstotliwość odświeżania ekranu 30 kl./s
 • Uchwyć każdy szczegół: 8-krotny zoom cyfrowy, automatyczne ustawianie ostrości za pomocą jednego dotknięcia i funkcja stop-klatki
 • Proste podłączanie: Zasilanie i sygnał obrazu są doprowadzone jednym kablem USB, nie wymaga dodatkowego źródła zasilania
 • Odpowiedni do prezentowania treści dwu- i trójwymiarowych: Regulowana wysokość, obrotowa głowica (90º) i nasadka z mikroskopem
 • Lekki i przenośny: Łatwy do przenoszenia, waży mniej niż 1 kg, miękki futerał w zestawie

MozaBook Classroom PL - 1 rok

 • W mozaBook dostępne są również zbiory treści mediateki, ponad 1000 interaktywnych modeli 3D, kilkaset edukacyjnych filmów wideo i materiałów dźwiękowych oraz zadań, które mogą wzbudzić zainteresowanie uczniów materiałem edukacyjnym.
 • Podczas tworzenia systemu producent cały czas badał opinię nauczycieli. Dzięki temu system jest prosty w użytkowaniu i łatwy w obsłudze, a użytkownik znajduje wszystko tam, gdzie się tego spodziewa.
 • Zeszyty i arkusze ćwiczeń programu mogą być udostępniane na poziomie szkolnym lub ogólnokrajowym, dając tym samym nauczycielom możliwość korzystania z zeszytów i arkuszy ćwiczeń innych nauczycieli.
 • Program mozaBook potrafi otwierać dokumenty PDF, z których, przy użyciu interaktywnych treści programu, w kilku prostych krokach można wyczarować e-publikacje. W ten sposób nasze własne książki przemieniają się w interaktywne podręczniki.
 • Program mozaBook może być używany na tablicy interaktywnej oraz na normalnym komputerze. Interfejs programu inteligentnie dostosowuje się do wymiarów urządzenia, na którym jest wyświetlany.
 • Program mozaBook, wbudowane aplikacje, filmy edukacyjne, interaktywne modele 3D i ich narracje obecnie dostępne są w wielu językach, a ich wspomaganie językowe stale jest poszerzane.

Fototapeta tematyczna

personalizowana i drukowana zgodnie z życzeniem klienta

Biurka uczniowskie, biurko nauczycielskie i krzesła posiadają certyfikat dopuszczający do użytkowania w placówkach oświatowych.

Do pobrania
Dodaj opinię
Twoja ocena: