Opis
Pracownia biologiczna
Pracownia biologiczna BioAktin to nowatorskie podejście do nauczania przedmiotów przyrodniczych. Każda pracownia projektowana jest indywidualnie z uwzględnieniem potrzeb i możliwości klienta. Proponujemy pracownie w tradycyjnym układzie stolików jak i wyposażone w ergonomiczne wyspy do pracy w grupach 4 lub 6 osobowych. Wyspy, posiadają świadectwo rejestracji wzoru przemysłowego w Urzędzie Patentowym RP z uwagi na swoją innowacyjność. Oferujemy również, szeroką gamę sprzętu interaktywnego oraz pomocy naukowych dedykowanych naukom przyrodniczym. Każdą pracownię możemy wyposażyć w stanowiska mikroskopowe lub w zestaw do nauki biologii z wykorzystaniem okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.
Już dziś stwórz z nami swoją wymarzoną pracownię biologiczną, nasi eksperci służą wsparciem w zakresie techniczno-projektowym oraz doborze pomocy naukowych.
Przykładowe aranżacja dla 24, 30 i 32 stanowisk:
W skład podanej ceny kompletu wchodzą następujące elementy:
- Monitor interaktywny LED 65" o rozdzielczości 4K z Androidem - 1 szt.
- Wizualizer - 1 szt.
- Multimedialne laboratorium Einstein Tablet+3 (samodzielny tablet do doświadczeń) - 3 szt.
- Pakiet czujników: Biologia+ - 3 kpl.
- Multimedialna Pracownia Przedmiotowa MPP Biologia - 1 szt.
- Interaktywne plansze przyrodnicze IPP Biologia - 1 szt.
- LaboLAB Biologia - Struktury Roślin i Zwierząt - 1 szt.
- LaboLAB Biologia - Materia i Energia w Ekosystemach - 1 szt.
- LaboLAB Biologia - Życie w Ekosystemach - 1 szt.
Pracownia może zawierać następujące elementy składowe:
Wirtualna pracownia wieloprzedmiotowa - okulary VR, jedna walizka
- Okulary VR są w pełni gotowe do pracy w klasie, nie wymagają żadnego dodatkowego urządzenia mobilnego, są bezprzewodowo zarządzane i kontrolowane przez dedykowany portal dla nauczycieli
- Zintegrowany system ładowania zainstalowany w skrzyniach z aktywnymi wentylatorami umożliwia bezpieczne ładowanie nawet gdy skrzynie są zamknięte i zablokowane
Monitor interaktywny LED 65" o rozdzielczości 4K z Androidem
- nowoczesna technologia - pozycjonowanie w podczerwieni
- wbudowane Wi-Fi
- głośniki 2x 15W
- odtwarzacz multimediów
- złącze DisplayPort
- 3 porty HDMI
- zainstalowany system Android – umożliwiający pracę bez podłączenia komputera – dokonywanie adnotacji na przeglądanych materiałach oraz serfowanie po internecie
- długa żywotność - matryca o żywotności 30.000 h
- wysoka jakość obrazu (rozdzielczość Full HD), format 16:9 i duet wysokiego kontrastu oraz powłoki non-glare, zapewniający doskonałą widoczność nawet w jasnych pomieszczeniach
- prosta instalacja – wystarczy zawiesić monitor na ścianie lub statywie i podłączyć do zasilania
- wyjątkowo cienki (99mm!), mimo hartowanej szyby
- MirrorOP wbudowany odbiornik do bezprzewodowej transmisji obrazu z telefonu lub tabletu
Wizualizer Epson ELP DC-07
- Wyraźne, płynne obrazy: Kamera Full HD 1080p i częstotliwość odświeżania ekranu 30 kl./s
- Uchwyć każdy szczegół: 8-krotny zoom cyfrowy, automatyczne ustawianie ostrości za pomocą jednego dotknięcia i funkcja stop-klatki
- Proste podłączanie: Zasilanie i sygnał obrazu są doprowadzone jednym kablem USB, nie wymaga dodatkowego źródła zasilania
- Odpowiedni do prezentowania treści dwu- i trójwymiarowych: Regulowana wysokość, obrotowa głowica (90º) i nasadka z mikroskopem
- Lekki i przenośny: Łatwy do przenoszenia, waży mniej niż 1 kg, miękki futerał w zestawie
Multimedialne laboratorium Einstein Tablet+3 (samodzielny tablet do doświadczeń)
- 10 wbudowanych czujników
- posiada cztery porty do podłączania zewnętrznych czujników
- analiza dane ze wszystkich jednocześnie, co pozwala przeprowadzać bardzo
- rozbudowane doświadczenia.
Pakiet czujników: Biologia+
- czujnik wilgotności - Narzędzie do uzyskiwania danych o respiracji, warunkach biotycznych i badania zależności meteorologicznych między wilgotnością a temperaturą.
- czujnik pH z normalną elektrodą - Czujnik mierzący zmiany pH w trakcie reakcji chemicznych, pozwalający śledzić przebieg miareczkowania kwas-zasada i monitorować zmiany zachodzące w zbiornikach wodnych w długich przedziałach czasu.
- czujnik temperatury (-401°C do 1401°C) x2 - Ten uniwersalny czujnik temperatury szczególnie dobrze sprawdza się w pomiarach temperatury wody i innych cieczy.
- czujnik ciśnienia (150 do 1150 mbar) x2 - Ten czujnik można wykorzystać jako wysokościomierz lub barometr i używać w wielu różnych pomiarach meteorologicznych. Inne jego zastosowania to badanie transpiracji, pomiar tempa respiracji kiełkujących nasion i doświadczenia z równaniem stanu gazu doskonałego.
- kolorymetr - Czujnik do oznaczania stężeń roztworów metodą pomiaru ich barwy, przydaje się np. w badaniu wpływu światła na zawartość chlorofilu w roślinach, prawa Beera-Lamberta i wielu innych zastosowań.
Mikroskop uczniowski Levenhuk D2L 03M
- Mikroskop umożliwia przeprowadzanie wielu eksperymentów zarówno przy pomocy dołączonych próbek, jak również własnych.
- Model posiada w zestawie kamerę cyfrową, dzięki której wyniki eksperymentów możemy zapisać na komputerze w formie zdjęć oraz filmów, a następnie podzielić się nimi z naszymi przyjaciółmi.
- Soczewki wykonane są z wysokiej jakości szkła optycznego zapewniającą wysoką przezroczystość. Pokryte są powłoką antyodblaskową, dzięki czemu obraz jest ostry i szczegółowy. Trzy obiektywy zapewniają powiększenie od 40x do 400x.
- Mikroskop posiada dwa podświetlenia LED (górne i dolne). Podświetlenie dolne umożliwia oglądanie materiału przezroczyste np. kropla wody, górne natomiast materiał nieprzezroczysty np. liście. Wykonany jest w wysokiej jakości, wytrzymałego tworzywa sztucznego.
Multimedialna Pracownia Przedmiotowa Biologia
- 14 zagadnień
- 42 lekcji (po 14 lekcji „Powtórz wiedzę”, „Czas na test” i „Sprawdź się”)
- 787 ekrany, 531 zadania, 16 filmów, 72 interaktywne obiekty (pokazy slajdów, interaktywne ilustracje)
- 14 gier dydaktycznych
- 3 plansze interaktywne
- zestaw plansz do aktywizacji klasy przy tablicy interaktywnej wraz z przewodnikiem metodycznym
Interaktywne Plansze Przyrodnicze: Biologia
- Pokazy ilustracji zawierające przykłady organizmów wszystkich królestw.
- Interaktywne zasoby wyjaśniające budowę organizmów i prezentujące nawet najdrobniejsze elementy roślin, zwierząt, wirusów, grzybów i bakterii.
- Symulacje rozwijające umiejętności wykonywania doświadczeń i obserwacji metodą naukową.
- Ilustracje w grafice trójwymiarowej, a na nich między innymi odwzorowanie obrazu medycznego, anatomia ludzkiego ciała i budowa wewnątrzkomórkowych struktur.
- Filmy ukazujące zwierzęta i rośliny w ich naturalnych środowiskach, m.in. filmy przyrodnicze nagrywane w siedliskach wielu gatunków ptaków.
- Fotografie w technice mikro i makro, dające możliwość zobaczenia tego, czego nie jest w stanie dostrzec ludzkie oko.
LaboLAB Biologia - Struktury Roślin i Zwierząt
- Sposoby poznawania przyrody (pojęcia: eksperymentu, doświadczenia i obserwacji; stosowanie różnych przyrządów; wykorzystanie zmysłów do prowadzenia obserwacji; zasady zachowania bezpieczeństwa)
- Ja i moje ciało (układy budujące organizm człowieka oraz narządy zmysłów; współdziałanie zmysłów smaku i węchu; zasady ochrony zmysłów wzroku i słuchu)
- Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy (składniki przyrody ożywionej i nieożywionej; sposoby odżywiania organizmów samożywnych i cudzożywnych; warunki życia i przystosowanie organizmów do życia na lądzie i w wodzie; rozpoznawanie organizmów występujących w najbliższej okolicy)
- Organizacja i chemizm życia (hierarchiczna organizacja budowy organizmów; podstawowe elementy budowy komórki i ich funkcje – obserwacje mikroskopowe komórki; fotosynteza- substraty, produkty i warunki przebiegu procesu; czynności życiowe organizmów)
- Organizm człowieka ( układ nerwowy- elementy ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego; budowa i funkcje narządów zmysłów –oko, ucho; zmysł równowagi, smaku, węchu i dotyku- umiejscowienie receptorów)
LaboLAB Biologia - Materia i Energia w Ekosystemach
- Sposoby poznawania przyrody (pojęcia: eksperymentu, doświadczenia i obserwacji; stosowanie różnych przyrządów; wykorzystanie zmysłów do prowadzenia obserwacji; zasady zachowania bezpieczeństwa)
- Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody (stany skupienia opadów i osadów atmosferycznych) Ja i moje otoczenie (rośliny trujące oraz zwierzęta jadowite i inne stanowiące zagrożenie dla życia i zdrowia)
- Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy (składniki przyrody ożywionej i nieożywionej; wody stojąco i płynące, naturalne i sztuczne zbiorniki wodne; warstwy lasu, gatunki roślin i zwierząt w nich żyjących; grzyby jadalne i trujące – ich znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka)
- Środowisko antropogeniczne i krajobraz najbliższej okolicy szkoły (składniki i funkcje środowiska antropogenicznego; zależności miedzy środowiskiem antropogenicznym i przyrodniczym)
- Organizacja i chemizm życia (hierarchiczna organizacja budowy organizmów; funkcje pierwiastków i grup związków chemicznych występujących w organizmach; podstawowe elementy budowy komórki i ich funkcje – obserwacje mikroskopowe komórki; fotosynteza- substraty, produkty i warunki przebiegu procesu; czynności życiowe organizmów)
- Ekologia i ochrona środowiska (związki miedzy żywymi i nieożywionymi elementami ekosystemu; określanie cech populacji wybranego gatunku rośliny zielnej w terenie; analiza oddziaływań antagonistycznych; struktura troficzna ekosystemu; obieg materii i przepływ energii przez ekosystem; sieci i łańcuchy pokarmowe; odnawialne i nieodnawialne zasoby przyrody)
- Zagrożenia różnorodności biologicznej (istota różnorodności biologicznej; przykłady gospodarczego użytkowania ekosystemów)
LaboLAB Biologia - Życie w Ekosystemach
- Sposoby poznawania przyrody (pojęcia: eksperymentu, doświadczenia i obserwacji; stosowanie różnych przyrządów; wykorzystanie zmysłów do prowadzenia obserwacji; zasady zachowania bezpieczeństwa)
- Ja i moje ciało (znajomość podstawowych funkcji układów budujących organizm człowieka: układu kostnego, oddechowego, pokarmowego, krwionośnego, rozrodczego, nerwowego)
- Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy (składniki przyrody ożywionej i nieożywionej; warstwy lasu, gatunki roślin i zwierząt w nich żyjących; warunki abiotyczne w nich panujące; zasady właściwego zachowania się w lesie; sposoby odżywiania organizmów samożywnych i cudzożywnych; warunki życia i przystosowanie organizmów do życia na lądzie i w wodzie; rozpoznawanie organizmów występujących w najbliższej okolicy;
- Środowisko antropogeniczne i krajobraz najbliższej okolicy szkoły (składniki i funkcje środowiska antropogenicznego; zależności miedzy środowiskiem antropogenicznym i przyrodniczym; wpływ zmian zagospodarowania terenu na krajobraz)
- Genetyka (dziedziczenie jednogenowe i podstawowe pojęcia genetyki)
- Ewolucja życia (procesu ewolucji organizmów i źródła wiedzy o jej przebiegu)
- Ekologia i ochrona środowiska (związki miedzy żywymi i nieożywionymi elementami ekosystemu; analiza oddziaływań antagonistycznych; struktura troficzna ekosystemu; obieg materii i przepływ energii przez ekosystem; sieci i łańcuchy pokarmowe)
- Zagrożenia różnorodności biologicznej (istota różnorodności biologicznej; przykłady gospodarczego użytkowania ekosystemów; wpływ człowieka na różnorodność biologiczną; zasady ochrony różnorodności biologicznej)
Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze BIOLOGIA - szkoła ponadpodstawowa
Zawartość pudełka każdego programu:
- 25 zagadnień z podstawy programowej
- zakres podstawowy i rozszerzony (część doświadczeń z zakresu podstawowego z dodatkowymi treściami, część z rozszerzonego)
- atrakcyjne zasoby multimedialne – m.in.: filmy, animacje, wirtualne wycieczki, zdjęcia makro, symulacje 2D i 3D, dodatkowe materiały do atrakcyjnej nauki wykorzystaniem wirtualnej (VR) oraz rozszerzonej (AR) rzeczywistości
- Każdy zestaw umożliwia przeprowadzanie angażujących lekcji stacjonarnych oraz zdalnych
Rozbuduj swoją wymarzoną pracownię o te elementy!
Prezentacja Wirtualnej Rzeczywistości
Nowatorskie podejście do nauczania z wykorzystaniem okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. System został zaprojektowany tak aby w pełni zaangażować uczniów w kreatywne i ekscytujące nauczanie. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny wymiar. Zestaw posiada intuicyjny interfejs oraz łatwy dostęp do treści edukacyjnych zlokalizowanych na portalu dla nauczycieli. System Class VR to nowoczesne narzędzia do realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów.
Wszystkie treści są wyświetlane jednocześnie i przekazywane z komputera nauczyciela na okulary VR wykorzystywane przez uczniów. Każdy uczeń jest dokładnie w tym samym punkcie lekcji. Umożliwia to nauczycielowi pełną kontrolę nad realizowanymi zadaniami i powoduje, że uczniowie z zaangażowaniem koncentrują się na każdym zadaniu. Okulary Class VR zostały zaprojektowane dla uczniów w każdym wieku.
Okulary VR są w pełni gotowe do pracy w klasie, nie wymagają żadnego dodatkowego urządzenia mobilnego, są bezprzewodowo zarządzane i kontrolowane przez dedykowany portal dla nauczycieli.
Zintegrowany system ładowania zainstalowany w skrzyniach z aktywnymi wentylatorami umożliwia bezpieczne ładowanie nawet gdy skrzynie są zamknięte i zablokowane.