Nowoczesne Technologie Edukacyjne
Photon Moduł Specjalne Potrzeby Edukacyjne (SPE)
Photon Moduł Specjalne Potrzeby Edukacyjne (SPE)

Photon Moduł Specjalne Potrzeby Edukacyjne (SPE)

Id produktu aktin: 821224
2999 zł
netto: 2438 zł

Program kupujesz zyskujesz
299 p
Dostępne dla zalogowanych Kliknij tutaj aby się zalogować
Dodaj do schowkaUsuń ze schowka
Łączna cena brutto: 2999 zł

Opinie
Ocena: 0
Opis
Masz pytania dotyczące produktu?
Live chat z handlowcem
Opis

Zestaw składający się z robota Photon™, dwóch mat edukacyjnych oraz 50 ćwiczeń do zajęć terapii pedagogicznej i zajęć rewalidacyjnych z uczniami ze spektrum autyzmu lub zaburzeniami emocjonalnymi i społecznymi.


Pierwszy taki zestaw na świecie

Nowoczesne technologie powoli stają się standardem w edukacji. Stymulują dziecko w kontekście rozwoju kompetencji uczenia się przez całe życie, ciągłego poszukiwania i zgłębiania wiedzy. Niezwykłe znaczenie mają również w kształtowaniu kompetencji poznawczych oraz językowych. Dobrze zastosowane nowoczesne technologie uczą samodzielności w planowaniu i wykonywaniu zadań, a także pracy zespołowej. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu takich narzędzi jak robot Photon™ wraz z odpowiednimi aplikacjami, zwiększamy w dzieciach motywację wewnętrzną.


Zestaw do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu i zaburzeniami emocjonalnymi i społecznymi to pierwszy tego typu zestaw na świecie i jesteśmy dumni, że powstał właśnie w Polsce! Autorkami zestawu są nauczycielki, terapeutki zafascynowane nowoczesnymi technologiami, na co dzień pracujące z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - Renata Idzik, Agnieszka Setnikowska i Małgorzata Rabenda.


Ćwiczenia dopasowane do wieku dziecka

Zestaw odpowiedni dla dzieci:

 • w wieku przedszkolnym,
 • uczniów edukacji wczesnoszkolnej,
 • klas 4-6


Warto jednak pamiętać, że przypisanie zabawy do konkretnych grup wiekowych jest tylko propozycją dla nauczycieli, a nie sztywnym ograniczeniem, którego muszą się trzymać.

To nauczyciel-terapeuta znający swoich uczniów, ich potrzeby,  poziom aktualnego oraz planowanego rozwoju decyduje, z którego poziomu zadania wybierze.


Zestaw o szerokich możliwościach, bez sztywnych ram

Zestaw przewiduje 50 ćwiczeń, w skład których wchodzi:

 • 20 ćwiczeń doskonalących kompetencje społeczno - emocjonalne
 • 30 ćwiczeń dla dzieci ze spektrum autyzmu pogrupowane w trzech obszarach (komunikacja, obszar poznawczy, obszar społeczny).


Propozycje w zestawie przewidują pracę indywidualną i grupową. Ćwiczenia można wykorzystać jako oddzielne propozycje zabaw z uczniami lub mogą stanowić elementy do tworzenia scenariuszy zajęć. Są pogrupowane na kilka obszarów – terapeuci mogą wykorzystać wszystkie ćwiczenia w zaproponowanej kolejności lub korzystać z nich w zależności od potrzeb pracy z wybranym dzieckiem.Łatwy w użytkowaniu

Aby przeprowadzić zajęcia w oparciu o przygotowane zabawy niezbędne są wyłącznie podstawowe kompetencje obsługi urządzeń mobilnych (tablet lub smartfon), dzięki którym prowadzący zajęcia łączy się z robotem.


Ćwiczenia polegają na programowaniu robota - jego ruchu, koloru czułek oraz wydawanych dźwięków w specjalnie dostosowanej do tego sytuacji, co jest możliwe dzięki macie edukacyjnej i bogatemu zestawowi fiszek. Nie jest wymagane doświadczenie w programowaniu.


Wykorzystanie robota Photon™ w terapii:

 • Wspiera rozwój emocjonalny,
 • Rozwija umiejętności komunikacji,
 • Wspomaga dzieci w prawidłowym rozwoju.


O Autorkach:

Renata Idzik (Photon EdTechExpert) Nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog i terapeuta pedagogiczny zafascynowana nowoczesnymi technologiami i ich wykorzystaniem w wychowaniu przedszkolnym. Renata to także trener, doradca, autorka programów szkoleniowych i szkoleniowiec w wielu projektach, w tym tych ogólnopolskich jak na przykład “Szkoła dla innowatora”. Wspomaga placówki edukacyjne w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych.


Agnieszka Setnikowska (Photon EdTechExpert)

Pedagog specjalny i nauczycielka wychowania przedszkolnego. Pracuje w Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu, gdzie wdraża nowe technologie w pracy z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zarówno na poziomie przedszkola, jak i szkoły podstawowej.


Małgorzata Rabenda (Photon EdTechExpert)

Nauczycielka matematyki i informatyki, terapeutka pedagogiczna. Trenerka z pasją do coachingu. Miłośniczka nowych technologii, programowania i robotyki oraz turkusowych organizacji. Inicjatorka wielu innowacji pedagogicznych, autorka artykułów i materiałów edukacyjnych. Ekspertka merytoryczna w projektach Pistacja.tv i Lekcja Enter. Trenerka w wielu ogólnopolskich projektach edukacyjnych z zakresu wdrażania TIK, kształtowania kompetencji kluczowych oraz przywództwa.


Zawartość zestawu:

Photon™ Robot for Education

Photon™ Mata Edukacyjna (2 szt.)

5 zestawów fiszek do przeprowadzania ćwiczeń (50 kart):

 • piktogramy do komunikacji podczas zajęć (na bazie komunikacji AAC)
 • emocje, przedmioty, czynności
 • z życia codziennego
 • symbole z aplikacji
 • cyfry i litery
 • stosunki przestrzenne


Robot Photon 821200 szczegółowy opis:

Zestaw zawiera:

 • Jednego robota edukacyjnego Photon (pudełko zawiera: robota Photon, przewód microUSB do ładowania robota, instrukcję obsługi w języku polskim, kartę gwarancyjną),
 • Dostęp do aplikacji Photon EDU, Coding, Robot oraz Photon Magic Bridge,
 • Dostęp do stale aktualizowanej bazy scenariuszy prowadzenia zajęć oraz dodatkowych materiałów dydaktycznych w formie cyfrowej.

Wyprodukowany w Polsce.


Photon jest najbardziej zaawansowanym technologicznie robotem edukacyjnym dostępnym na rynku. Wyposażonego w 10 czujników robota można zaprogramować na tysiące sposobów – wykryje przeszkody, zareaguje na dźwięk, zmiany oświetlenia czy dotyk.


Dostosowany do podstawy programowej MEN

W zestawie z robotem edukacyjnym Photon i aplikacją EDU nauczyciel otrzymuje pakiet scenariuszy i przykładów zajęć pozwalających realizować program podstawy programowej dla przedmiotów „zajęcia komputerowe” oraz „informatyka” zgodnie z wymaganiami określonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dzięki stale rozwijanej i aktualizowanej bazie scenariuszy (dostępnej online), robot może zostać wykorzystany również do nauki matematyki, geografii, fizyki czy nawet języków obcych.

Robot edukacyjny Photon EDU sprawdzi się także jako urządzenie wspierające rozwój dzieci w domu, w świetlicach szkolnych, bibliotekach oraz podczas zajęć specjalnych.


Obsługa robota jest prosta i intuicyjna. Photon jest gotowy do działania zaraz po wyjęciu z pudełka, nie wymaga żadnej konfiguracji i może być obsługiwany przez każdego nauczyciela bez przygotowania i wykształcenia technicznego.


Aplikacja EDU dostępna jest jedynie w ofercie dystrybucji na rynku edukacyjnym, nie komercyjnym.


Możliwości Photona:


Robot Photon EDU przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-18 lat.

*programowanie z poziomu laptopa lub komputera wymaga Magic Dongle, który działa z komputerami wyposażonymi w system Windows 7 i nowsze. (nie znajduje się w zestawie z robotem: 821207 - Magic Dongle do robota Photon)


Robot Photon rozwija u dzieci i młodzieży zdolność logicznego myślenia oraz uczy kodowania i podstaw programowania.

Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem. Oznacza to, że jego umiejętności są ściśle powiązane z tym, czego nauczyło się dziecko. Po wyjęciu Photona z pudełka, robot nie potrafi nic. To dzieci pomagają mu nauczyć się wszystkiego od podstaw – kierunków, kolorów czy nawet reagowania na bodźce poprzez rysowanie ścieżki palcem na urządzeniu mobilnym (Photon Draw). Starsze dzieci w przedszkolu lub szkole podstawowej mogą uczyć się programowania robota przy pomocy instrukcji w postaci symboli lub kolorowych bloczków (Photon Badge, Photon Blocks). Photon Code przeznaczony dla dzieci w szkole podstawowej lub szkole średniej umożliwia układanie sekwencji kodu, zbliżonych do prawdziwego programowania.


Robot Photon ma możliwość rozbudowywania go o nowe funkcjonalności po integracji robota z komputerem za pomocą Magic Dongle (do kupienia osobno). Umożliwia ona wykorzystanie takich narzędzi jak: Scratch, MakeCode, JavaScript czy języka Apple Swift (dostępnego tylko na Apple iPad)


Robot Photon tworzony z psychologami.

Photon opracowany został w ścisłej współpracy dzieci z zespołem psychologów Uniwersytetu SWPS. Dzięki temu jest w stanie stymulować rozwój dzieci w najbardziej odpowiedni

sposób, na każdym etapie ich rozwoju.


Robot edukacyjny w połączeniu ze scenariuszami dostosowany jest do prowadzenia zajęć grupowych. Stymuluje rozwój dzieci, nie tylko w obszarze poznawczym i społecznym, ale również umożliwia realizację treści programowych z obszaru emocjonalnego i fizycznego.


Wykorzystanie Photona pozwala na kreowanie sytuacji systematycznie wspierających mechanizmy uczenia się, wyzwalając radość i budząc ciekawość poznawczą. Nauka odbywa się poprzez eksplorowanie oraz doświadczenia. Pomaga w prowadzeniu zajęć dydaktycznych związanych z rozwijaniem zdolności mowy, zdolności artystycznych czy zajęć ruchowych.


Bezpieczny robot dla dzieci

Konstrukcja robota jest w pełni bezpieczna dla dzieci. Bez wystających kabli, wymiennych baterii czy bezpośredniego dostępu do układów elektronicznych. Testy wytrzymałości robota przeprowadzono z udziałem ponad 3000 dzieci, a do jego produkcji użyto niezwykle wytrzymałych, odpornych na uderzenia i upadki materiałów. Photon posiada wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa i sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach.Aplikacja edukacyjna:

 Photon EDU

Aplikacja kierowana do pedagogów pozwalająca na prowadzenie zajęć w oparciu o dedykowane scenariusze. Do bezpłatnego pobrania w sklepie GooglePlay oraz AppStore. Poniżej znajdują się linki do pobrania aplikacji.

Aplikacja dostępna jedynie w ofercie dystrybucji na rynku edukacyjnym. Robot zakupiony poprzez kanały rynku konsumenckiego (m.in. w sklepach stacjonarnych) nie połączy się z aplikacją Photon EDU. Interfejs aplikacji i instrukcje w języku polskim.


 Photon Coding

Aplikacja przeznaczona dla pedagogów chcących samodzielnie prowadzić zajęcia, w oparciu o własne autorskie scenariusze prowadzenia zajęć. Aplikacje do pobrania:


 Photon Robot

Fabularna aplikacja przeznaczona dla samodzielnie pracujących dzieci, znajdująca zastosowanie m.in. w świetlicach szkolnych. Aplikacja składa się z 10 rozdziałów zapewniających kilkanaście tygodni wspaniałej zabawy związanej z podstawami programowania. Aplikacje do pobrania:


 Photon Magic Bridge

Aplikacja umożliwiająca programowanie robota przy pomocy komputera, wykorzystanie tablicy interaktywnej i innych integracji. Aplikacja dostępna do bezpłatnego pobrania na stronie www.photonrobot.com/pl/magic-bridge. Wymaga Photon Dongle (do kupienia oddzielnie). Ponadto aplikacja zawiera dostęp do popularnych programów, jak Scratch czy Make Code.

Instrukcja


 Photon Rivals

Aplikacja dedykowana jest dzieciom podczas czasu wolnego. Świetna zabawa z elementami rywalizacji idealnie opisują działanie aplikacji. Dzięki refleksowi, sprytowi i strategicznemu myśleniu dzieci staną się mistrzami Photonowych bitew.


Scenariusze do robota edukacyjnego Photon

Scenariusze prowadzenia zajęć składają się z 3 dostosowanych do odpowiednich etapów kształcenia poziomów: A (przedszkole), B (kl. 1 - 3), C (kl. 4 - 8). Baza scenariuszy jest stale rozwijana, pozwalając przeprowadzić kilkadziesiąt godzin zajęć dydaktycznych.


Bezpłatne przykładowe scenariusze zajęć do pobrania:

Poziom A (wiek 5-7) [Dodatki]

Poziom B (wiek 8-10) [Dodatki]

Poziom C (wiek 11-13) [Dodatki]

Komplet scenariuszy dostępny jest dla zalogowanych użytkowników po zakupie robota Photon.


Scenariusze do pracy z uczniami w modelu STREAM:

Maszyna Goldberga STREAM

Robotowa Formuła 1 STREAM

Ruch Planet STREAM

Taniec z Robotem STREAM

Wizyta na farmie przedstawienie STREAM


Lekcje pokazowe z robotem PhotonMinimalne wymagania sprzętowe:

Do nauki programowania z robotem Photon niezbędne jest urządzenie mobilne (tablet, smartfon) lub komputer albo laptop (z podłączonym Photon Magic Dongle, który jest sprzedawany osobno).

Wymagania minimalne tabletu lub smartfonu do sterowania robotem:

 • Procesor 1.2 GHz, 4 rdzenie
 • Pamięć 8 GB, pamięć RAM 1 GB DDR3
 • Ekran 7”, rozdzielczość 1024 x 600
 • System: min. Android 4.4 KitKat iOS8.0+
 • Bluetooth: min. Bluetooth 4.0.

W przypadku komputerów z systemem Windows, Photon Magic Dongle działa z komputerami wyposażonymi w system Windows 7+, FireOS 4.1.1+, MacOS 10.9+, CromeOS 52+


Urządzenie mobilne nie jest integralną częścią zestawu.


Wymiary robota:

Szerokość: 17,2 cm

Długość: 17 cm

Wysokość: 19 cm


Photon i nowe technologie

Integracja z komputerem PC

Integracja robota z komputerem za pomocą Photon Magic Dongle (do kupienia osobno) umożliwia wykorzystanie takich narzędzi jak: Scratch, MakeCode oraz tablica interaktywna do nauczania programowania za pomocą Photona.


Integracja z tablicą interaktywną

Kodowanie na ekranie! Dzięki integracji Photona z komputerem, możliwe jest programowanie bezpośrednio z interaktywnej tablicy podczas lekcji, prowadzenie zajęć grupowych. Zainteresowanie i zaangażowanie całej klasy podczas nauki nigdy nie było prostsze.


Integracja z Magicznym Dywanem

Dedykowane Photonowi aplikacje zainstalowane na Magicznym Dywanie umożliwiają kreowanie wirtualnego i interaktywnego środowiska do programowania. Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w edukacji jest dzięki temu na wyciągnięcie ręki.


Integracja z Makey Makey

Wykorzystanie Makey Makey, czyli kreatywnego zestawu do wymyślania wynalazków daje nieograniczone możliwości rozbudowywania interakcji z Photonem. Sterowanie robotem za pomocą owoców? Teraz jest to możliwe.

Instrukcja


Integracja z IBM Watson

Integracja z super komputerem IBM Watson wprowadza interakcję z Photonem na zupełnie nowy poziom. Dzięki głosowemu programowaniu, obsługa robota staje się także możliwa dla dzieci z niepełnosprawnościami układu ruchu.

Dodaj opinię
Twoja ocena: