Nowoczesne Technologie Edukacyjne
Pakiet Nauka Pisania (20 gier)
Pakiet Nauka Pisania (20 gier)

Pakiet Nauka Pisania (20 gier)

Id produktu aktin: FFNP
1230 zł
netto: 1000 zł

Program kupujesz zyskujesz
123 p
Dostępne dla zalogowanych Kliknij tutaj aby się zalogować
Dodaj do schowkaUsuń ze schowka
Łączna cena brutto: 1230 zł

Podstawowe cechy produktu
Producent
Funtronic
Grupa wiekowa
Szkolna
Opinie
Ocena: 0
Opis
Do pobrania
Masz pytania dotyczące produktu?
Live chat z handlowcem
Opis

Pakiet Nauka Pisania

Z najnowszym pakietem edukacyjnym Nauka Pisania połączysz fantastyczną zabawę z nauką, a dzieci jeszcze szybciej opanują umiejętność pisania. Gry zostały przez nas zaprojektowane specjalnie tak, aby jednocześnie wspomagać rozwój motoryki małej (tj. odpowiedniego wykształcenia sprawności dłoni) i koordynacji wzrokowo-ruchowej (czyli współpracy ręka-oko). Dzięki dedykowanym pisakom interaktywnym dzieci dotykają specjalnych obszarów na kolorowych planszach aby pisać, kolorować obrazki, dopasowywać odpowiednie elementy oraz wskazywać konkretne słowa. Ucząc się pisać i rysować jednocześnie rozwijają swoją wyobraźnię i zaczynają współpracować z rówieśnikami. Ten pakiet z pewnością zaspokoi potrzeby edukacji dzieci zarówno w ostatnich grupach przedszkolnych, jak i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej.


Gry wchodzące w skład pakietu:

Wskazywanie figur
Na planszy pojawia się szachownica wypełniona figurami o pięciu kształtach (kwadraty, prostokąty, trapezy, koła i gwiazdki). Dziecko musi wskazać wszystkie figury o danym kształcie według wskazówki, która wyświetla się w prawym górnym rogu planszy. Za każdy poprawnie zaznaczony kształt gracz otrzymuje punkty. Celem gry jest rozwinięcie zmysłu spostrzegawczości, szybkiego reagowania oraz rozróżniania figur geometrycznych. W związku z obowiązującym limitem czasowym dziecko musi szybko i zręcznie działać, zatem rozwija też swój refleks.

Rysowanie
Celem gry jest przede wszystkim rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej małego gracza. Z lewej strony planszy widnieje obrazek, który dziecko musi przerysować. Aby to zrobić, podąża interaktywnym pisakiem po kropkowanej ścieżce. Po przerysowaniu całego obrazka, należy nacisnąć strzałkę (znajdującą się u góry), aby wyświetlić kolejną prostą grafikę, którą następnie trzeba odtworzyć.

Łączenie kropek
Gra wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową i jest niezmiernie pomocna w ćwiczeniu liczenia. Dziecko za pomocą interaktywnego pisaka łączy ponumerowane kropeczki, aby uzyskać określony kształt (np. samolot). Kiedy już powstanie zarys jakiegoś przedmiotu warto zgadywać, czym on dokładnie jest.

Kolorowanki
Po lewej stronie planszy znajduje się wielobarwny obrazek, który trzeba odtworzyć poprzez nakładanie konkretnych kolorów na kontury znajdujące się po prawej stronie. U dołu widać w szeregu małe pędzelki, na które trzeba nacisnąć interaktywnym pisakiem, aby następnie wskazać dany obszar, który ma zmienić kolor. Celem gry jest nauka rozróżniania kolorów oraz rozwój sprawnego poruszania się po planszy tak, aby uzyskać pożądany efekt.

Przeciąganie gwiazdek
Na planszy pojawia się rozgwieżdżone niebo – w lewym górnym rogu znajduje się duża gwiazdka o jednym kolorze (czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim lub fioletowym). Celem zabawy jest odnalezienie rozsianych po planszy gwiazdek o tym samym kolorze i przeciągnięcie ich docelowo do dużej gwiazdki. Dzięki udziałowi w rozgrywce dziecko uczy się rozróżniać kolory, poprawia swoje umiejętności motoryczne, ćwiczy precyzję ruchów i usprawnia logiczne myślenie.

Łączenie w pary
Na planszy w sześciu rzędach znajdują się różnokolorowe krążki. Celem zabawy jest dopasowanie tych samych krążków w pary. Dziecko musi pamiętać o limicie czasowym – ważna jest więc tutaj szybkość, refleks i umiejętność sprawnego kojarzenia elementów w pary. Kluczowa w tej rozgrywce jest dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Łączenie obrazków
W tej grze liczy się szybkość! Dziecko ma przed sobą karty z kolorowymi obrazkami, które musi dopasować w pary. Uśmiechnięte ząbki, jabłuszka, złote korony, kotki i gwiazdki, to tylko niektóre z ciekawych wzorów, które musi ze sobą skojarzyć. W tej grze ważna jest sprawność ruchowa oraz spostrzegawczość, ponieważ im szybciej młody gracz połączy w pary wszystkie obrazki, tym lepszy wynik uzyska.

Literkowe klocki
Gra przenosi nas do kolorowego pokoju, w którym znajduje się biała tablica, a na niej różne przedmioty, które należy nazwać. W tym celu dziecko musi przeciągnąć kolorowe klocki z literkami, aby umieścić je w odpowiedniej kolejności na specjalnie wyznaczonych polach. Po przesunięciu wszystkich klocków ułożone zostanie słowo opisujące dany przedmiot (np. narty lub dom). Jest to klasyczne zadanie polegające na wykorzystywaniu wiedzy o literkach, aby następnie układać z nich proste wyrazy.

Ukryte litery
Rozgrywka polega na rozpoznawaniu kształtów liter oraz dopasowaniu ich w odpowiedniej kolejności do szablonu, który znajduje się na górze strony. Zaznaczone litery utworzą wyraz, który następnie należy odczytać. Dziecko musi zatem poruszać się po planszy i zaznaczać interaktywnym pisakiem konkretne litery, które są na niej rozsypane. Mały gracz szybciej przyswaja wiedzę dzięki jednoczesnej obserwacji i poszukiwaniu literek na planszy oraz chodzeniu po niej, aby jak najszybciej złapać wszystkie literki.

Literkowa rozsypanka
Na zielonej planszy w rozsypce pojawiają się różne małe literki. W prawym górnym rogu znajduje się duża litera. Celem zabawy jest przyporządkowanie tych samych literek, które wskazuje duża litera, za pomocą interaktywnego pisaka. Dziecko musi sprawnie i szybko rozpoznać właściwe literki i zaznaczyć je, mając przy tym świadomość obowiązującego limitu czasowego.

Samochodowy labirynt 
Gra wspomaga pamięć, koncentrację i refleks. Celem rozgrywki jest obserwacja jadącego po planszy samochodzika oraz odtworzenie jego drogi za pomocą interaktywnego pisaka. Dziecko musi w skupieniu przyjrzeć się jadącemu pojazdowi i zapamiętać kolejno mijaną przez niego drogę.

Przeprowadzka przez rzekę 
Na planszy pojawia się rzeka, wzdłuż której płyną rybki, listki oraz kwiatki. Na jej prawym brzegu czeka kacza mama. Celem zabawy jest przeprowadzenie wszystkich małych kaczuszek przez wodę tak, aby dołączyły do swojej mamy. Gra wspomaga rozwijanie koordynacji i precyzji wzrokowo-ruchowej dziecka, jest też przykładem zdrowej rywalizacji między dziećmi – komu uda się przeprowadzić więcej kaczuszek?

Ruchome tarcze
Świetna gra rozwijająca precyzję! Na planszy pojawiają się latające tarcze, im celniej dziecko trafi w tarczę, tym więcej punktów zbierze. Na każdej tarczy umieszczony jest zakres punktów od pięciu do dziesięciu. Mali gracze mogą ze sobą rywalizować – liczy się tu szybkość oraz celność, gdyż gra rozwija również koordynację wzrokowo-ruchową.

Gwieździste niebo
Na planszy pojawia się kilkadziesiąt małych gwiazdek, które trzeba zaznaczyć interaktywnym pisakiem, aby w pełni rozbłysły. Gracz ma limit czasowy, zatem od szybkości dziecka zależy, ile punktów zdobędzie. Aby wygrać należy zaznaczyć wszystkie gwiazdki w jak najkrótszym czasie – punkty naliczają się w zależności od tego, ile czasu pozostało – im więcej czasu, tym więcej punktów.

Malowanie obrazu
Celem gry jest rozwijanie motoryki małej (sprawności dłoni) dziecka. Z lewej strony planszy znajduje się obrazek, który gracz musi odtworzyć po prawej stronie. W tym celu korzysta z interaktywnego pisaka, którym pisze w obrębie zakropkowanej przestrzeni.

Pokrętne ścieżki 
Na planszy pojawiają się cztery ścieżki w różnych kolorach (zielonym, niebieskim, fioletowym i czerwonym). Ścieżki są poplątane, a dziecko musi za pomocą interaktywnego pisaka poprowadzić linię od początku, aż do końca. Celem gry jest rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Tablica ze słówkami
Gra polega na zaznaczeniu wszystkich znajdujących się na tablicy słówek, które zawierają w sobie określoną literę, znajdującą się w prawym górnym rogu. Ćwiczenie to wspiera naukę czytania oraz rozróżniania liter. Istotna w grze jest spostrzegawczość, gdyż dziecko musi w wyrazach odnaleźć konkretną, wskazaną literę, a następnie zaznaczyć właściwe słowo interaktywnym pisakiem.

Łakome pająki 
U góry planszy znajdują się kolorowe pająki, które zsuwają się po swoich pajęczynach, aby zdobyć znajdujące się na talerzykach owoce. Dziecko musi nacisnąć na każdego pajączka, aby go „przepędzić”. W grze występuje limit czasowy, dlatego istotny jest refleks i szybkie reagowanie. Gra ma na celu rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Układanie słów
Na planszy pojawiają się szare pola, w których należy w odpowiedniej kolejności ułożyć klocki z literkami. Odpowiednio ułożone litery utworzą słowo. To ćwiczenie wspomaga naukę rozróżniania liter oraz czytania. Rozwija też umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia na podstawie przedstawionych obrazków.

Blok rysunkowy
Ta gra to prawdziwa zabawa! Dzieci mogą rysować dowolne przedmioty, literki lub cyferki, które zaproponuje nauczyciel. Do efektywnej pracy niezbędne jest użycie interaktywnego pisaka. Na dużej kartce papieru dzieci mogą ćwiczyć pisanie i rysowanie, trenować dłonie, myślenie przestrzenne oraz dokładność wykonywania rysunków.


Do pobrania
Dodaj opinię
Twoja ocena: