Opis
Licencja bezterminowa.
Program dla 3 nauczycieli i 90 uczniów (praca online + offline)
Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze GEOGRAFIA
Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze GEOGRAFIA (WLP) to kompleksowe materiały interaktywne do nauki geografii na etapie szkoły ponadpodstawowej.
Zawartość pudełka każdego programu:
- 25 zagadnień z podstawy programowej,
- zakres podstawowy i rozszerzony (część doświadczeń z zakresu podstawowego z dodatkowymi treściami, część z rozszerzonego),
- atrakcyjne zasoby multimedialne – m.in.: filmy, animacje, wirtualne wycieczki, zdjęcia makro, symulacje, modele 3D, projektowanie doświadczeń, dodatkowe materiały do atrakcyjnej nauki wykorzystaniem wirtualnej (VR) oraz rozszerzonej (AR) rzeczywistości.
Każdy zestaw umożliwia przeprowadzanie angażujących lekcji stacjonarnych oraz zdalnych.
Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze zostały opracowane przez renomowanego wydawcę treści multimedialnych – firmę Learnetic znaną z takich serii jak m.in. mTalent Wyrównywanie szans, Interaktywne Plansze Przyrodnicze (IPP) oraz Multimedialne Pracownie Przedmiotowe (MPP), co jest gwarancją najwyższej jakości merytorycznej i technologicznej:
- struktura materiałów stworzona przez zespół nauczycieli jest następująca: doświadczenia (główna część), multimedialne i drukowalne karty pracy, multimedialne testy dla uczniów,
- z materiałami WLP możesz uczyć i pracować na niemal każdym sprzęcie (tablety, komputery, smartfony, tablice interaktywne, ekrany multimedialne),
- zasoby rozwijają myślenie krytyczne u uczniów, kompetencje społeczne (praca grupowa) i cyfrowe, wprowadzają w pracę metodą badawczą – zadawanie pytań, formułowanie hipotez, wyciąganie wniosków, a także zbieranie i analizowanie danych,materiały WLP to doskonałe rozwiązanie do zajęć metodą odwróconej klasy czy lekcji hybrydowych (jako materiał wspomagający doświadczenia).
Co ważne materiały zostały tak dobrane, aby pomóc nauczycielowi w przekazaniu wiedzy dotyczącej najtrudniejszych zagadnień z podstawy programowej.
Jak pracować z WLP?
Nauczyciel może prezentować i omawiać materiały na tablicy interaktywnej, wyświetlaczu multimedialnym czy monitorze i na bieżąco omawiać je z uczniami. Następnie młodzież może pracować na kartach pracy lub rozwiązywać testy związane z tematem, przy wykorzystaniu bezpłatnej platformy Dzwonek.pl. Dzięki temu nauczyciel otrzyma automatyczny raport dotyczący wyników całej klasy, jak i szczegółowe podsumowanie postępów każdego z uczniów indywidualnie. Materiały rozwijają kompetencje twórcze (np. projektowanie doświadczeń) i wpływają na rozwój kreatywności – tylko od nauczyciela zależy, jaki model pracy z WLP wybierze.
Dlaczego warto wybrać WLP?
Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze stanowią doskonałą pomoc i zabezpieczenie na wypadek zamknięcia szkół – nauczyciel może nie tylko współdzielić ekran i realizować wirtualne eksperymenty z uczniami, wpływając na ich zainteresowanie, lecz także wysyłać im zadania przy pomocy platformy Dzwonek.pl.
W przypadku szkół pracujących stacjonarnie materiały stanowią doskonałe urozmaicenie lekcji, przyciągają uwagę uczniów i angażują ich do nauki, rozwijając przy tym kompetencje cyfrowe i społeczne. Takie materiały jak: symulacje, wirtualne wycieczki czy sekcja żaby mogą dzięki WLP z łatwością zagościć w salach lekcyjnych każdej szkoły ponadpodstawowej!
Zawartość multimedialna Wirtualnego Laboratorium Przyrodniczego GEOGRAFIA:
- grafika w postaci interaktywnych map, diagramów i wykresów prezentująca zagadnienia z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej Polski i świata,
- animacje i symulacje zjawisk i procesów fizyczno-geograficznych,
- ilustracje w grafice trójwymiarowej prezentujące m.in ciała niebieskie Układu Słonecznego,
- zadania wymagające wyciągania wniosków na podstawie analizy danych w postaci tabel, wykresów, map.
- 395 ekranów
- 592 ilustracji i zdjęć
- 10 filmów
- 4 animacje
- 19 modeli 3D
- 93 mapy
- 61 wykresów i diagramów
- 25 kart pracy w pdf
WLP GEOGRAFIA - wykaz poruszanych zagadnień:
- Mapy i ich wykorzystanie
- Ruch obrotowy Ziemi i strefy czasowe
- Ciała niebieskie Układu Słonecznego
- Wyznaczanie współrzędnych geograficznych w oparciu o obserwacje astronomiczne
- Księżyc – satelita Ziemi
- Prognozowanie pogody na podstawie map synoptycznych i zdjęć satelitarnych
- Klimaty na Ziemi
- Typy jezior
- Plutonizm i wulkanizm
- Analiza profilu geologicznego
- Wietrzenie
- Czynniki rzeźbotwórcze
- Skały i minerały
- Gleba i jej rodzaje
- Piętrowe zróżnicowanie roślinności
- Strefy roślinne na Ziemi
- Analiza wskaźników rozwoju społeczno-gospodarczego
- Demografia
- Źródła energii
- Rola turystyki w gospodarce światowej
- Choroby świata
- Krajobrazy Polski
- Zróżnicowanie społeczno-kulturowe Polski
- Przemysł zaawansowanych technologii w Polsce
- Zanieczyszczenia wód Morza Bałtyckiego
Wypróbuj wersję demo