Nowoczesne Technologie Edukacyjne
Zestaw Robot Photon EDU + tablet + Scottie Go!
Zestaw Robot Photon EDU + tablet + Scottie Go!

Zestaw Robot Photon EDU + tablet + Scottie Go!

Id produktu aktin: ZEST5262
2369 zł
netto: 1926 zł

Program kupujesz zyskujesz
236 p
Dostępne dla zalogowanych Kliknij tutaj aby się zalogować
Dodaj do schowkaUsuń ze schowka
Łączna cena brutto: 2369 zł

Opinie
Ocena: 0
Opis
Masz pytania dotyczące produktu?
Live chat z handlowcem
Opis

Zestaw zawiera:

 • Robot Photon EDU, 1 szt.
 • Tablet Lenovo 7 cali, 1 szt.
 • Scottie Go! Edu, 1 szt.

Tablet Lenovo 7 cali

Parametry tabletu:

 • Ekran: 7", Multi-touch 5-punktowy
 • Procesor: Wydajny 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1.3 GHz
 • Pojemność: 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej
 • Pamięć RAM: 1 GB
 • Komunikacja: Wi-Fi, Bluetooth 4.0
 • Dodatkowe funkcje: Wbudowany moduł nawigacji GPS, który działa bez dostępu do internetu
 • Czytnik kart pamięci microSD/SDHC (możliwość rozbudowy do 64 GB)
 • Aparat: przód 0.3 Mpix, tył 2 Mpix
 • System: Android 5.0

Możliwa zmiana parametrów.


Robot edukacyjny Photon EDU

Zestaw zawiera:

 • Jednego robota edukacyjnego Photon (pudełko zawiera: robota Photon, przewód microUSB do ładowania robota, instrukcję obsługi w języku polskim, kartę gwarancyjną),
 • Dostęp do aplikacji Photon EDU, Coding, Robot oraz Photon Magic Bridge,
 • Dostęp do stale aktualizowanej bazy scenariuszy prowadzenia zajęć oraz dodatkowych materiałów dydaktycznych w formie cyfrowej.


Photon jest najbardziej zaawansowanym technologicznie robotem edukacyjnym dostępnym na rynku. Wyposażonego w 10 czujników robota można zaprogramować na tysiące sposobów – wykryje przeszkody, zareaguje na dźwięk, zmiany oświetlenia czy dotyk. Wyprodukowany w Polsce.


Dostosowany do podstawy programowej MEN

W zestawie z robotem edukacyjnym Photon i aplikacją EDU nauczyciel otrzymuje pakiet scenariuszy i przykładów zajęć pozwalających realizować program podstawy programowej dla przedmiotów „zajęcia komputerowe” oraz „informatyka” zgodnie z wymaganiami określonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Dzięki stale rozwijanej i aktualizowanej bazie scenariuszy (dostępnej online), robot może zostać wykorzystany również do nauki matematyki, geografii, fizyki czy nawet języków obcych.
Robot edukacyjny Photon EDU sprawdzi się także jako urządzenie wspierające rozwój dzieci w domu, w świetlicach szkolnych, bibliotekach oraz podczas zajęć specjalnych.

Obsługa robota jest prosta i intuicyjna. Photon jest gotowy do działania zaraz po wyjęciu z pudełka, nie wymaga żadnej konfiguracji i może być obsługiwany przez każdego nauczyciela bez przygotowania i wykształcenia technicznego.

Aplikacja EDU dostępna jest jedynie w ofercie dystrybucji na rynku edukacyjnym, nie komercyjnym.


Możliwości Photona:

 


 

Robot Photon EDU przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-18 lat.


*programowanie z poziomu laptopa lub komputera wymaga Magic Dongle, który działa z komputerami wyposażonymi w system Windows 7 i nowsze. (nie znajduje się w zestawie z robotem - Magic Dongle do robota Photon)
 

Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem. Oznacza to, że jego umiejętności są ściśle powiązane z tym, czego nauczyło się dziecko. Po wyjęciu Photona z pudełka, robot nie potrafi nic. To dzieci pomagają mu nauczyć się wszystkiego od podstaw – kierunków, kolorów czy nawet reagowania na bodźce poprzez rysowanie ścieżki palcem na urządzeniu mobilnym (Photon Draw). Starsze dzieci w przedszkolu lub szkole podstawowej mogą uczyć się programowania robota przy pomocy instrukcji w postaci symboli lub kolorowych bloczków (Photon Badge, Photon Blocks). Photon Code przeznaczony dla dzieci w szkole podstawowej lub szkole średniej umożliwia układanie sekwencji kodu, zbliżonych do prawdziwego programowania.

Robot Photon ma możliwość rozbudowywania go o nowe funkcjonalności po integracji robota z komputerem za pomocą Magic Dongle (do kupienia osobno). Umożliwia ona wykorzystanie takich narzędzi jak: Scratch, MakeCode, Javascript czy języka Apple Swift (dostępnego tylko na Apple iPad)
 

Robot Photon tworzony z psychologami.

Photon opracowany został w ścisłej współpracy dzieci z zespołem psychologów Uniwersytetu SWPS. Dzięki temu jest w stanie stymulować rozwój dzieci w najbardziej odpowiedni
sposób, na każdym etapie ich rozwoju.

Robot edukacyjny w połączeniu ze scenariuszami dostosowany jest do prowadzenia zajęć grupowych. Stymuluje rozwój dzieci, nie tylko w obszarze poznawczym i społecznym, ale również umożliwia realizację treści programowych z obszaru emocjonalnego i fizycznego.

Wykorzystanie Photona pozwala na kreowanie sytuacji systematycznie wspierających mechanizmy uczenia się, wyzwalając radość i budząc ciekawość poznawczą. Nauka odbywa się poprzez eksplorowanie oraz doświadczenia. Pomaga w prowadzeniu zajęć dydaktycznych związanych z rozwijaniem zdolności mowy, zdolności artystycznych czy zajęć ruchowych.


Bezpieczny robot dla dzieci

Konstrukcja robota jest w pełni bezpieczna dla dzieci. Bez wystających kabli, wymiennych baterii czy bezpośredniego dostępu do układów elektronicznych. Testy wytrzymałości robota przeprowadzono z udziałem ponad 3000 dzieci, a do jego produkcji użyto niezwykle wytrzymałych, odpornych na uderzenia i upadki materiałów. Photon posiada wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa i sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach.

    Robot Edukacyjny Photon - sprawdzamy wytrzymałość!
 

 Aplikacje:
 

       Photon EDU

Aplikacja kierowana do pedagogów pozwalająca na prowadzenie zajęć w oparciu o dedykowane scenariusze. Do bezpłatnego pobrania w sklepie GooglePlay oraz AppStore. Poniżej znajdują się linki do pobrania aplikacji.

Aplikacja dostępna jedynie w ofercie dystrybucji na rynku edukacyjnym. Robot zakupiony poprzez kanały rynku konsumenckiego (m.in. w sklepach stacjonarnych) nie połączy się z aplikacją Photon EDU. Interfejs aplikacji i instrukcje w języku polskim. 

 

 

 

    Photon Coding

Aplikacja przeznaczona dla pedagogów chcących samodzielnie prowadzić zajęcia, w oparciu o własne autorskie scenariusze prowadzenia zajęć. Aplikacje do pobrania: 

                

    
 

    Photon Robot


Fabularna aplikacja przeznaczona dla samodzielnie pracujących dzieci, znajdująca zastosowanie m.in. w świetlicach szkolnych. Aplikacja składa się z 10 rozdziałów zapewniających kilkanaście tygodni wspaniałej zabawy związanej z podstawami programowania. Aplikacje do pobrania:

 

     Photon Magic Bridge

Aplikacja umożliwiająca programowanie robota przy pomocy komputera, wykorzystanie tablicy interaktywnej i innych integracji. Aplikacja dostępna do bezpłatnego pobrania na stronie www.photonrobot.com/pl/magic-bridge. Wymaga Photon Dongle (do kupienia oddzielnie). Ponadto aplikacja zawiera dostęp do popularnych programów, jak Scratch czy Make Code.


    Photon Rivals
Aplikacja dedykowana jest dzieciom podczas czasu wolnego. Świetna zabawa z elementami rywalizacji idealnie opisują działanie aplikacji. Dzięki refleksowi, sprytowi i strategicznemu myśleniu dzieci staną się mistrzami Photonowych bitew.

Scenariusze do robota edukacyjnego Photon

Scenariusze prowadzenia zajęć składają się z 3 dostosowanych do odpowiednich etapów kształcenia poziomów: A (przedszkole), B (kl. 1 - 3), C (kl. 4 - 8). Baza scenariuszy jest stale rozwijana, pozwalając przeprowadzić kilkadziesiąt godzin zajęć dydaktycznych.

Bezpłatne przykładowe scenariusze zajęć do pobrania:

 Poziom A (przedszkole)

 Poziom B (kl. 1-3)

 Poziom C (kl. 4-8)

Komplet scenariuszy dostępny jest dla zalogowanych użytkowników po zakupie robota Photon.
 

Scenariusze do pracy z uczniami w modelu STREAM:

 Maszyna Goldberga STREAM

 Robotowa Formuła 1 STREAM

 Ruch Planet STREAM

 Taniec z Robotem STREAM

 Wizyta_na_farmie_przedstawienie_STREAM

 

Lekcje pokazowe z robotem Photon

 Lekcja pokazowa z robotem Photon - Mierzenie Odległości
 Lekcja pokazowa z robotem Photon - Sąsiedzi Polski

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

Do nauki programowania z robotem Photon niezbędne jest urządzenie mobilne (tablet, smartphone) lub komputer albo laptop (z podłączonym Photon Magic Dongle, który jest sprzedawany osobno).

Wymagania minimalne tabletu lub smartphone do sterowania robotem:

 • procesor 1.2 GHz, 4 rdzenie
 • pamięć 8 GB, pamięć RAM 1 GB DDR3
 • ekran 7”, rozdzielczość 1024 x 600
 • system min. Android 4.4 KitKat iOS8.0+
 • bluetooth min. Bluetooth 4.0.

W przypadku komputerów z systemem Windows, Photon Magic Dongle działa z komputerami wyposażonymi w system Windows 7+, FireOS 4.1.1+, MacOS 10.9+, CromeOS 52+

Urządzenie mobilne nie jest integralną częścią zestawu.

Wymiary robota:
Szerokość: 17,2 cm
Długość: 17 cm
Wysokość: 19 cm

Waga robota: 690 gPhoton i nowe technologie


Integracja z komputerem PC

Integracja robota z komputerem za pomocą Photon Magic Dongle (do kupienia osobno) umożliwia wykorzystanie takich narzędzi jak: Scratch, MakeCode oraz tablica interaktywna do nauczania programowania za pomocą Photona.

Integracja z tablicą interaktywną

Kodowanie na ekranie! Dzięki integracji Photona z komputerem, możliwe jest programowanie bezpośrednio z interaktywnej tablicy podczas lekcji, prowadzenie zajęć grupowych. Zainteresowanie i zaangażowanie całej klasy podczas nauki nigdy nie było prostsze.

Integracja z Magicznym Dywanem

Dedykowane Photonowi aplikacje zainstalowane na Magicznym Dywanie umożliwiają kreowanie wirtualnego i interaktywnego środowiska do programowania. Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w edukacji jest dzięki temu na wyciągnięcie ręki.

Integracja z Makey Makey

Wykorzystanie Makey Makey, czyli kreatywnego zestawu do wymyślania wynalazków daje nieograniczone możliwości rozbudowywania interakcji z Photonem. Sterowanie robotem za pomocą owoców? Teraz jest to możliwe.

Integracja z IBM Watson

Integracja z super komputerem IBM Watson wprowadza interakcję z Photonem na zupełnie nowy poziom. Dzięki głosowemu programowaniu, obsługa robota staje się także możliwa dla dzieci z niepełnosprawnościami układu ruchu.


Scottie Go! Edu

Scottie Go! EDU to innowacyjna gra do nauki programowania dla dzieci od 6 roku życia.

Umożliwia naukę programowania w szkole podstawowej. Rozwija intuicję algorytmiczną i wspiera rozwój kompetencji uczniów zgodnie z najnowszymi zdobyczami światowej metodyki przez co w pracy z grą Scottie Go! Edu uczniowie zdobywają umiejętności w zakresie:

 • analitycznego i logicznego myślenia,
 • rozumowania algorytmicznego,
 • precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów,
 • właściwego planowania i organizacji pracy,
 • rozwiązywania skomplikowanych problemów,
 • współpracy w grupie,
 • pracy zespołowej i efektywnej realizacji projektów.

 


Bohaterem gry jest sympatyczny kosmita Scottie, którego pojazd w wyniku awarii spada na ziemię. Należy pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu kosmicznego, programując jego ruchy przy pomocy specjalnych klocków. Przed uczniami jest wiele godzin nauki i zabawy oraz szereg wymagających pomysłowości wyzwań i zadań, które musi wykonać Scottie aby naprawić swój pojazd i wrócić do domu.

 

 

 

Gra Scottie Go! EDU składa się z aplikacji oraz kartonowych klocków. Zawiera 91 zadań o rosnącym poziomie trudności. Specjalnie zaprojektowane klocki służą do nauki programowania i kształcenia kompetencji matematycznych. Uczniowie układają z nich programy, które kosmita Scottie będzie wykonywał w aplikacji. Każdy program rozpoczyna się od klocka START i kończy klockiem KONIEC. Między nimi uczeń wstawia klocki z poleceniami, z których część wymaga dodania parametru, np. ilości kroków, które bohater musi pokonać. Klocki umożliwiają również wchodzenie w interakcje z dodatkowymi postaciami i obiektami. Dzięki pracy z grą uczniowie mogą opanować podstawowe pojęcia programistyczne takie jak:

 • Instrukcja prosta i złożona,
 • parametr,
 • pętla,
 • instrukcja warunkowa,
 • zmienne
 • funkcje

 

Aplikacja Scottie Go! EDU Może być zainstalowana na 3 urządzeniach przy użyciu kodu licencyjnego zawartego w pudełku, umożliwiając wykonanie wszystkich 91 zadań z gry. Aplikacja służy do wyznaczenia zadania do rozwiązania, zeskanowania ułożonych z klocków programów i sprawdzenia ich poprawności. Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu, uczeń wybiera zadanie i układa na planszy program z klocków, który jest jego rozwiązaniem. Następnie skanuje go wykonując zdjęcie lub rejestrując wideo. Jeśli program został napisany poprawnie i Scottie wykona zadanie, na ekranie pojawią się 3 gwiazdki. Jeżeli na ekranie pojawią się 2 lub 1 gwiazdka, oznacza to, że ułożony program może być krótszy (należy go zoptymalizować). Gdy zadanie zostanie wykonane nieprawidłowo będzie można ponownie ułożyć jego rozwiązanie.
Zobacz także:

Scottie Go! - nauka programowania dla najmłodszych

How to play Scottie Go! - instruction

Build your coding skills with Scottie Go!
 

Pudełko z grą Scottie Go! EDU zawiera:

 • 179 kartonowych klocków
 • Kod licencyjny
 • Organizer
 • Planszę do układania klocków
 • Instrukcję

Elementy gry Scottie Go! EDU zawarte w pudełku są wykonane z bezpiecznych, a zarazem trwałych materiałów.


Dodatkowo ze strony www.scottiego.com (zakładka Edukacja/Materiały) nauczyciel może pobrać:

 • Materiały dydaktyczne w postaci przewodnika nauczyciela z zadaniami i ich rozwiązaniami.
 • Karty pracy.
 • Zestaw wszystkich plansz z zadaniami do wykorzystywania w trakcie zajęć np. poprzez ich wyświetlanie lub tworzenie własnych karty pracy.
 • Obudowę metodyczną stworzoną przez nauczycieli praktyków, a w tym:
 • program pracy z wykorzystaniem gry,
 • pomysły na ciekawe dodatkowe aktywności w pracy z grą,
 • scenariusze lekcji dla uczniów w wieku 6-15 lat.
 • informacje na temat certyfikacji i wsparcia w Szkolnych Klubach Scottie Go!

Gra Scottie Go! EDU pozwala na realizację zajęć w różnych sytuacjach edukacyjnych, w dowolnym miejscu i na różnych urządzeniach. Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu, nie jest wymagany stały dostęp do Internetu podczas prowadzenia zajęć co sprawia, że mogą się one odbywać praktycznie w dowolnym miejscu: klasa szkolna, świetlica, hol, czy świeże powietrze.


Wymagania sprzętowe:

 • Wymagania minimalne dla systemu operacyjnego Android: • Android 4.1 lub nowszy • procesor dwurdzeniowy 1.5GHz.
 • Wymagania minimalne dla systemu operacyjnego iOS 3: • iOS 8 • iPhone 5s • iPad 4 generacji lub nowszy.
 • Wymagania minimalne dla systemu operacyjnego Windows: • Windows 7/8/10 • 32/64 bit • 2GB RAM • procesor dwurdzeniowy 1.33GHz, z tylną kamerą.

Gra wymaga pobrania darmowej aplikacji pobierz aplikację:

Pudełko NIE zawiera tabletu.

Dodaj opinię
Twoja ocena: