Student to połączenie ergonomicznego siedziska z tworzywa sztucznego ze stelażem audytoryjnym w kolorze czarnym. Krzesło Student występuje w rozmiarze 6 w określonej kolorystyce. Szeroka paleta kolorystyczna umożliwia dobór krzesła do każdego rodzaju wnętrza. Dodatkową opcją jest wersja z miękkim tapicerowanym siedziskiem w kolorze czarnym – Soft. Produkt zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce.
Dobór odpowiedniego rozmiaru krzesła do wzrostu użytkownika jest niezmiernie ważny by dobre krzesło spełniało funkcję profilaktyki kręgosłupa
Dostępne jedynie w rozmiarze 6.
Wydany w 1987 roku przez międzynarodowe organizacje normalizacyjne Przewodnik ISO/IEC nr 50 "Bezpieczeństwo dziecka i normy - ogólne wytyczne" obliguje producentów wyrobów przeznaczonych dla dzieci, do wprowadzania na rynek produktów spełniających określone w normach i przepisach wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Autorzy podkreślają, że w projektowaniu, produkcji i użytkowaniu mebli szkolnych kluczowym jest uwzględnianie danych antropometrycznych dzieci (wieku, wagi, wymiarów ciała), dla których zaprojektowano wyrób oraz stosowanie zasad ergonomii. Zasięgnięto oceny specjalistów diagnozujących i leczących wady postawy. Bowiem nieodpowiednie stanowisko pracy ucznia powoduje: statyczne, nieprawidłowe obciążenie poszczególnych części kręgosłupa i mięśni, jest przyczyną zmęczenia dziecka, prowadzi do deformacji kręgosłupa i utrwalenia wady postawy, które trudno jest później skorygować.
Największym problemem w rozwoju dzieci jest bierny, pozbawiony ruchu, tryb życia. Aktualnie odnotowuje się wady postawy jako choroby cywilizacyjne. W opinii ekspertów aktywność fizyczna pełni kluczową rolę w życiu każdego człowieka. Jej ograniczanie wpływa niekorzystnie na samopoczucie, stan zdrowia i ogólną postawę ciała, skutecznie „atakując" wady postawy.
W myśl idei „Postawa to Podstawa" ENTELO koncentruje swoje działania na poszerzaniu społecznej świadomości dotyczącej pielęgnacji zdrowia poprzez kształtowanie właściwej postawy oraz nawyków wśród dzieci i osób dorosłych. Organizacja traktuje sport jako dziedzinę, która odgrywa pierwszoplanową rolę w budowaniu kultury wypoczynku oraz spełnia funkcję dydaktyczną, nie tylko wobec młodego pokolenia. Firma angażuje się w liczne inicjatywy propagujące zdrowy i aktywny styl życia, organizując akcje edukacyjne połączone z profesjonalnymi badaniami wad postawy wśród najmłodszych. Tylko podczas pierwszego roku z inicjatywy ENTELO, przebadanych zostało bezpłatnie ponad 400 dzieci w różnych częściach kraju.
Wcześniej przedmiotowe badania, przeprowadzone wśród blisko 200 uczniów szkół podstawowych, posłużyły do oceny roli Dobrego Krzesła w procesie profilaktyki wad postawy. Uzyskane wyniki potwierdziły, że produkty dzięki posiadanym parametrom oraz najwyższym standardom w zakresie ergonomii sprzyjają wyrabianiu prawidłowej pozycji siedzącej wspomagając prawidłowy rozwój kręgosłupa, a w konsekwencji pełnią istotną funkcję uzupełniającą w stosunku do aktywności fizycznej.
Analiza wyników badań i znakomite opinie na temat Dobrego Krzesła były powodem rozpoczęcia prac nad ewolucją i modyfikacją produktu w oparciu o jego pierwotną koncepcję. W myśl rozwijania idei „Postawa to Podstawa" zaprojektowano Dobrą Ławkę, która w komplecie z odpowiednio dobranym krzesłem tworzy ergonomiczne, prozdrowotne stanowisko pracy i zabawy.
Według specjalistów właściwie dopasowane krzesło i ławka (biurko) oraz regularne stosowanie prostych ćwiczeń ruchowych chronią przed schorzeniami kręgosłupa, a w następstwie przed koniecznością poddawania się leczeniu zdiagnozowanej wady postawy.
Ideą projektu Dobre Krzesło była ochrona zdrowia poprzez kształtowanie właściwej postawy zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.
Dobre Krzesła ergonomiczne to linia produktów profilaktycznych, będących synonimem doskonałych rozwiązań technicznych, ergonomicznych i nowoczesnego designu, skierowanych do placówek oświatowych, w szczególności szkół i przedszkoli. Ergonomiczne krzesło to także idealny produkt pozwalający na stworzenie optymalnego środowiska pracy i wypoczynku w zaciszu domowym.
Dobre Krzesła zostały opracowane przy udziale naukowców wielu dziedzin (m.in.: ortopedii, ergonomii, fizjoterapii, biomechaniki, modelowania 3D), będąc odpowiedzią na problemy kręgosłupa oraz pleców, stanowiąc środek prewencyjny w zakresie sprawności fizycznej.
Krzesła ergonomiczne poprzez wyprofilowanie lordozy lędźwiowej wymuszają obciążenie guzów kulszowych, stymulują prawidłową pozycję miednicy, która jest podstawą właściwego ustawienia górnych segmentów kręgosłupa. W opinii terapeutów i specjalistów z dziedziny rehabilitacji ruchowej Dobre Krzesła poprzez innowacyjne krzywizny konstrukcyjne wyzwalają samokontrolę w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia.
Nowatorski charakter wyrobu, udokumentowany certyfikatami i atestami potwierdzającymi unikalne właściwości dobrego krzesła powoduje, że w zakresie profilaktyki wad postawy u dzieci i młodzieży, ergonomiczne krzesło ENTELO stanowi optymalne rozwiązanie, wyprzedzając światowe trendy.
Dobre Krzesła to produkty polskie, wykonane zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 1729-1:2007, a ich wzór został zastrzeżony prawie na całym świecie. Krzesło posiada Certyfikat Zgodności z Normą PN-EN 1729-1:2007. Meble. Krzesła i stoły dla instytucji edukacyjnych:
Atest Higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, Pozytywna Opinia Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” nr 12/DSK/2013, Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka nr Op-4477 - ważna do dnia 30.11.2015 r., Pozytywna Ocena fizjologiczno-ergonomiczna Instytutu Medycyny Pracy im. Prof. J Nofera - Zakład Fizjologii Pracy i Ergonomii, produkt zaprojektowany i produkowany w Polsce.