Nowoczesne Technologie Edukacyjne
Labdisc BioChem
Labdisc BioChem
Labdisc BioChem
Labdisc BioChem

Labdisc BioChem

Id produktu aktin: G480102A003
4039 zł
netto: 3284 zł

Program kupujesz zyskujesz
403 p
Dostępne dla zalogowanych Kliknij tutaj aby się zalogować
Dodaj do schowkaUsuń ze schowka
Łączna cena brutto: 4039 zł

Opinie
Ocena: 0
Opis
Masz pytania dotyczące produktu?
Live chat z handlowcem
Opis

Labdisc BioChem

Labdisc BioChem  ma najbardziej rozbudowaną gamę wbudowanych czujników. W dysku o niewielkich rozmiarach (średnica urządzenia to 132 mm) umieszczono 15 czujników tak dobranych by mozna prowadzić zaawansowane doświadczenia z biologii i chemii w starszych klasach szkoły podstawowej jak i w szkole ponadpodstawowej. Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.
Labdisc BioChem pozwala na przeprowadzenie różnorodnych eksperymentów i doświadczeń z zakresu biologii i chemii zarówno w szkolnej klasie, jak i po za nią np. na wycieczce (dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci). Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku lub na cyfrowych miernikach w oprogramowaniu GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android).

Pomiary przeprowadzone poza klasą zostają zapisane w pamięci urządzenia, a po powrocie do szkoły przesyłane są do komputera.

Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc BioChem umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Do wykresów uczniowie mogą dodawać własne adnotacje z informacjami, gdzie zostały dokonane pomiary, o której godzinie a nawet zdjęcia miejsc pomiarów.

Dodatkowo dysk ten wyposażony jest w GPS, dzięki któremu wyniki pomiarów i eksperymentów można nanosić na Mapy Google.

Nowoczesne rozwiązania sprawią, ze uczniowie staną się aktywnymi odkrywcami.

Labdisc BioChem można wykonać następujące pomiary: jasności oświetlenia, pulsu, ciśnienia barometrycznego, temperatury otoczenia, temperatury z użyciem metalowej sondy (do 120o C), temperatury z użyciem termopary (do 1200o  C), oznaczania tlenu w wodzie (elektroda nie zawarta w zestawie), kolorymetrii, pomiaru mętności, pH, przewodności w cieczach, współrzędnych GPS oraz wilgotności. Labdisc posiada również wejście uniwersalne, do którego można podłączyć dodatkowy czujnik niewbudowany w ten dysk.


Labdisc BioChem - wbudowane czujniki

Wykorzystanie Labdisc BioChem w procesie nauczania, pozwoli spojrzeć na zjawiska bilogiczne i chemiczne zupełnie z innej perspektywy.

Labdisc BioChem to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach: bezprzewodowe przesyłanie danych, duża pamięć (1 000 000 próbek), wysoka częstotliowść pobierania danych (100 000 próbek na sekundę) sprawia, że uczniowie badają otaczający ich świat z zaangażowaniem i przyjemnością.

Zakresy i dokładności czujników

Ciśnienie powietrzaZakres:0 do 300 kPaDokładność: ±2.5 kPa
Temperatura otoczeniaZakres:-10 do 50 °CDokładność: ±1 °C
BarometrZakres: 300 do 1100 mbDokładność: ±2.5 mB
KolorymetrZakres: 10 do 90% przezroczytości (3 kolory)Dokładność: ±5 %
PrzewodnośćZakres: 0 do 20 msDokładność: ±2 %
Tlen rozpuszczonyZakres: 0 do 14mg/lDokładność: ±8 %
Temperatura ciał stałych, cieczyZakres: -25 do 125 °CDokładność: ±2°C
GPSZakres: –Dokładność: ±3m
PulsZakres: 0 do 200 bpmDokładność: ±1 digit
ŚwiatłoZakres: 0 do 55,000 lxDokładność: ±15%
PHZakres: 0 do 14 pHDokładność: ±2%
TermoelementyZakres: -200 do 1200°CDokładność: ±2%
PHZakres: 0 do 14 pHDokładność: ±2%
Mętność<Zakres: 0 do 1000 NTUDokładność: ±10%
Wejście uniwersalne<Zakres: 0 do 5 VDokładność: ±2%
WilgotnośćZakres: 0 do 100 %RHDokładność: ±6 %(10%-90%RH)


Doświadczenia z Labdisc w odniesieniu do podstawy programowej

Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.


PrzedmiotTematEksperymenty z LabdiscSzkoła podstawowa 
Tytuł eksperymentuCzujnikiRodzaj dyskuOpis eksperymentuIV-VIII
CHEMIAKwasy i zasadyCo pijemy?Elektroda pH Biochem, UniwersalnyPomiar pH różnych napojów.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka.
 (Układ pokarmowy i odżywianie się.)
Reakcje chemiczneReakcje endotermiczne / egzotermiczne Temperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, FizykaWykonywanie różnych pomiarów w celu sprawdzenia, które reakcje uwalniają lub zużywają ciepło.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
Chemia, rozdz. III. Reakcje chemiczne.
rozdz.VII. Sole.
Prawa gazowePrawo Boyle'aCiśnienie powietrzaBiochem, Uniwersalny, FizykaPomiar zależności pomiędzy objętością i ciśnieniem: PV = NRT. Doświadczenie zwykorzystaniem strzykawki pokaże liniową zależność między objętością a ciśnieniem powietrza.Fizyka, rozdz.V. Właściwości materii.
Energia cieplnaPłomień świecyTermoelementBiochemPoznawanie stref temperatury w płomieniu świecy.Chemia, rozdz. VIII. Związki węgla z wodorem – węglowodory.
Zmiany stanu skupieniaZmiany stanu skupieniaTemperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, FizykaMierzenie temperatury zamarzania i wrzenia wodyFizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
Chemia, rozdz. I. 
Miareczkowanie pH Miareczkowanie pHElektroda pH, Temperatura zewnętrzna.Biochem, UniwersalnyMiareczkowanie klasycznego kwasu i zasady - pomiar pH i zmiana temperatury (również przy użyciu czujnika temperatury zewnętrznej).Chemia, rozdz.VI. Wodorotlenki i kwasy.
Ciepło właściweCiepło właściweTemperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, FizykaOgrzewanie różnych cieczy do tej samej temperatury (70 ° C) i porównanie krzywych chłodzenia tych cieczy, aby wyjaśnić, które ma wyższe ciepło właściwe.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
SpektrofotometriaPrawo Lamberta - Beer'aMętnośćBiochemOkreślenie zależności między stężeniem roztworu a jego absorbancją światła 
BIOLOGIALudzkie ciałoNasz puls sercaPuls sercaBiochemPomiar tętna przed i po wysiłku oraz rejestrowanie przydatnych informacji w celu określenia parametrów fizjologicznych.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka.
 (Układ krążenia.)
Ludzkie ciałoOdruch ssania u ssakówPuls sercaBiochemSpowolnienie akcji serca w zimnej wodzie w celu zachowania ciepła ciałaBiologii, rozdz. II.Różnorodność życia.
 (ssaki)
Ludzkie ciałoWytwarzanie potuWilgotność, temperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, UniwersalnyMierzenie temperatury i wilgotności względnej dłoni umieszczonej w torbie foliowej, aby wyjaśnić zasadę systemu chłodzenia ciała - pot.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka. (Skóra)
rozdz. IV. Homeostaza. 
Ludzkie ciałoCO2 a oddychanieCzujnik CO₂ - zewnętrznyDowolny labdiscBadanie oddychania nasion fasoli za pomocą czujnika CO₂.Biologia, rozdz. I.Organizacja i chemizm życia.
RoslinyFotosyntezaCiśnienie powietrza, natężenie światłaBiochem, UniwersalnyRejestrowanie ciśnienia powietrza i poziomu światła wykorzystując moczarkę kanadyjską zamkniętą w probówce - w celu zmierzenia efektu fotosyntezy i związku między natężeniem światła i produkcją tlenu przez roślinę. Biologia, rozdz. I.Organizacja i chemizm życia.
RoslinyFotosyntezaElektroda DO₂ BiochemWykorzystanie czujnika DO₂ do sprawdzenia szybkości fotosyntezy moczarki kanadyjskiej, przy różnych natężeniach światła.Chemia, rozdz.IV. Tlen, wodór i ich związki chemiczne. 
ŚRODOWISKOKlimatEfekt cieplarnianyTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, FizykaBudowa małej szklarni i pomiar temperatury wewnątrz i na zewnątrz szklarni umieszczonej w oświetlonym obszarzeBiologia, rozdz. II.Różnorodność życia.
 (rośliny okrytonasienne ) 
OtoczenieWysokość a ciśnienie powietrza Barometr i GPSBiochemKorzystanie z Barometru i czujników GPS do mierzenia zmiany ciśnienia powietrza i wysokości podczas przemieszczania się na różnych wysokościach npm.Przyroda, rozdz. IV. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 
OtoczenieSpacer do parkuDźwięk, Temperatura zewnętrzna, wilgotnośćUniwersalnyPomiar zmian: poziomu hałasu, temperatury i wilgotności w różnych obszarach miejskich.Geografii, rozdz. IX. Środowisko przyrodnicze Polski.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
KlimatZielone płucaCzujnik CO₂ - zewnętrzny Badanie wpływu roślin i parków na obniżenie poziomu CO₂ w obszarach miejskich.Biologia, rozdz. I.Organizacja i chemizm życia. 
KlimatTemperatura w tygodniuTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, FizykaRejestrowanie zmian temperatury w ciągu tygodnia. Wykorzystanie wyników do prognozowania pogody w nadchodzących dniachGeografia, rozdz. V. Ruchy Ziemi.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
HydrosferaKwaśne deszczeElektroda pH Biochem, Uniwersalny
99/5000
Zbieranie deszczu w różnych miejscach i weryfikacja kwasowości deszczu w związku z zanieczyszczeniem.
Chemia-VI. Wodorotlenki i kwasy. 8
HydrosferaJakość wodyMętnośćBiochemPorównanie mętności wody pitnej i innej wody pobranej z jezior i stawów.Przyroda, rozdz. IV. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 
HydrosferaWoda a środowiskoTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą , WilgotnośćBiochem, UniwersalnyPomiar temperatury i wilgotności w pobliżu rzek lub innych zbiorników wodnych w celu określenia ich wpływu na środowisko.Przyroda, rozdz. IV. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 
KlimatDzień i nocTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą , natężenie światłaBiochem, Uniwersalny, FizykaRejestrowanie zmian temperatury i światła w ciągu 24 godzin w celu ustalenia relacji między nimi.Geografia, rozdz. V. Ruchy Ziemi.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
Dodaj opinię
Twoja ocena: