Nowoczesne Technologie Edukacyjne
Krzesło Szkolne STUDENT - Rozmiar 6
Krzesło Szkolne STUDENT - Rozmiar 6
Krzesło Szkolne STUDENT - Rozmiar 6
Krzesło Szkolne STUDENT - Rozmiar 6
Krzesło Szkolne STUDENT - Rozmiar 6
Krzesło Szkolne STUDENT - Rozmiar 6
Krzesło Szkolne STUDENT - Rozmiar 6
Krzesło Szkolne STUDENT - Rozmiar 6
Krzesło Szkolne STUDENT - Rozmiar 6
Krzesło Szkolne STUDENT - Rozmiar 6

Krzesło Szkolne STUDENT - Rozmiar 6

Id produktu aktin: PR-ST6
285 zł
netto: 232 zł

Program kupujesz zyskujesz
28 p
Dostępne dla zalogowanych Kliknij tutaj aby się zalogować
Dodaj do schowkaUsuń ze schowka
Łączna cena brutto: 285 zł

Podstawowe cechy produktu
Kolor
Fioletowy
Typ
Nieregulowane, Szkolne
Opinie
Ocena: 0
Opis
Do pobrania
Masz pytania dotyczące produktu?
Live chat z handlowcem
Opis

Student to połączenie ergonomicznego siedziska z tworzywa sztucznego ze stelażem audytoryjnym w kolorze czarnym. Krzesło Student występuje w rozmiarze 6 w określonej kolorystyce. Szeroka paleta kolorystyczna umożliwia dobór krzesła do każdego rodzaju wnętrza. Produkt zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce.

Dostępna kolorystyka:


Niebieski

Czerwony

Pomarańczowy

Żółty

Zielony

Fioletowy

Szary

Czarny

Dobór odpowiedniego rozmiaru krzesła do wzrostu użytkownika jest niezmiernie ważny by dobre krzesło spełniało funkcję profilaktyki kręgosłupa

Dostępne jedynie w rozmiarze 6.

Argumenty przemawiające na korzyść Dobrego Krzesła:

  1. Wklęsło-wypukła forma krzesła uzyskana z połączenia doświadczeń specjalistów z zakresu ergonomii i rehabilitacji ruchowej, wspomaga prawidłowe ułożenie kręgosłupa zapewniając użytkownikowi maksimum komfortu. Kąt pochylenia oparcia krzesła mobilizuje pracę mięśni przykręgosłupowych, wzmacniając kręgosłup.
  2. Struktura krzesła zmniejsza odbicie sztucznego oświetlenia.
  3. Komfort termiczny umożliwia powstanie płaszcza termicznego pomiędzy dwoma płaszczyznami krzesła, zapewniając komfort dla pleców dziecka i pośladków.
  4. Elastyczność, oparcie umożliwia „dynamiczny" siad. Krzesło posiada miękkie siedzisko.
  5. Duża wytrzymałość osiągnięta dzięki unikalnej technologii wytwarzania - zapewnia wielokrotnie dłuższy czas użytkowania krzesła.
  6. Możliwość „odwróconego siadu”, pozwala na odciążenie prostowników grzbietu.
  7. Łatwość utrzymania krzesła w czystości.
  8. Przyjazne środowisku, krzesło w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia.
  9. Pozytywne opinie wiodących instytutów medycznych powodują, że to najlepsze krzesła dla dzieci do przedszkola.

Podstawa to POSTAWA

Wydany w 1987 roku przez międzynarodowe organizacje normalizacyjne Przewodnik ISO/IEC nr 50 "Bezpieczeństwo dziecka i normy - ogólne wytyczne" obliguje producentów wyrobów przeznaczonych dla dzieci, do wprowadzania na rynek produktów spełniających określone w normach i przepisach wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Autorzy podkreślają, że w projektowaniu, produkcji i użytkowaniu mebli szkolnych kluczowym jest uwzględnianie danych antropometrycznych dzieci (wieku, wagi, wymiarów ciała), dla których zaprojektowano wyrób oraz stosowanie zasad ergonomii. Zasięgnięto oceny specjalistów diagnozujących i leczących wady postawy. Bowiem nieodpowiednie stanowisko pracy ucznia powoduje: statyczne, nieprawidłowe obciążenie poszczególnych części kręgosłupa i mięśni, jest przyczyną zmęczenia dziecka, prowadzi do deformacji kręgosłupa i utrwalenia wady postawy, które trudno jest później skorygować.

Największym problemem w rozwoju dzieci jest bierny, pozbawiony ruchu, tryb życia. Aktualnie odnotowuje się wady postawy jako choroby cywilizacyjne. W opinii ekspertów aktywność fizyczna pełni kluczową rolę w życiu każdego człowieka. Jej ograniczanie wpływa niekorzystnie na samopoczucie, stan zdrowia i ogólną postawę ciała, skutecznie „atakując" wady postawy.

W myśl idei „Postawa to Podstawa" ENTELO koncentruje swoje działania na poszerzaniu społecznej świadomości dotyczącej pielęgnacji zdrowia poprzez kształtowanie właściwej postawy oraz nawyków wśród dzieci i osób dorosłych. Organizacja traktuje sport jako dziedzinę, która odgrywa pierwszoplanową rolę w budowaniu kultury wypoczynku oraz spełnia funkcję dydaktyczną, nie tylko wobec młodego pokolenia. Firma angażuje się w liczne inicjatywy propagujące zdrowy i aktywny styl życia, organizując akcje edukacyjne połączone z profesjonalnymi badaniami wad postawy wśród najmłodszych. Tylko podczas pierwszego roku z inicjatywy ENTELO, przebadanych zostało bezpłatnie ponad 400 dzieci w różnych częściach kraju.

Wcześniej przedmiotowe badania, przeprowadzone wśród blisko 200 uczniów szkół podstawowych, posłużyły do oceny roli Dobrego Krzesła w procesie profilaktyki wad postawy. Uzyskane wyniki potwierdziły, że produkty dzięki posiadanym parametrom oraz najwyższym standardom w zakresie ergonomii sprzyjają wyrabianiu prawidłowej pozycji siedzącej wspomagając prawidłowy rozwój kręgosłupa, a w konsekwencji pełnią istotną funkcję uzupełniającą w stosunku do aktywności fizycznej.

Analiza wyników badań i znakomite opinie na temat Dobrego Krzesła były powodem rozpoczęcia prac nad ewolucją i modyfikacją produktu w oparciu o jego pierwotną koncepcję. W myśl rozwijania idei „Postawa to Podstawa" zaprojektowano Dobrą Ławkę, która w komplecie z odpowiednio dobranym krzesłem tworzy ergonomiczne, prozdrowotne stanowisko pracy i zabawy.

Według specjalistów właściwie dopasowane krzesło i ławka (biurko) oraz regularne stosowanie prostych ćwiczeń ruchowych chronią przed schorzeniami kręgosłupa, a w następstwie przed koniecznością poddawania się leczeniu zdiagnozowanej wady postawy.

Idea projektu:

Ideą projektu Dobre Krzesło była ochrona zdrowia poprzez kształtowanie właściwej postawy zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Dobre Krzesła ergonomiczne to linia produktów profilaktycznych, będących synonimem doskonałych rozwiązań technicznych, ergonomicznych i nowoczesnego designu, skierowanych do placówek oświatowych, w szczególności szkół i przedszkoli. Ergonomiczne krzesło to także idealny produkt pozwalający na stworzenie optymalnego środowiska pracy i wypoczynku w zaciszu domowym.

Dobre Krzesła zostały opracowane przy udziale naukowców wielu dziedzin (m.in.: ortopedii, ergonomii, fizjoterapii, biomechaniki, modelowania 3D), będąc odpowiedzią na problemy kręgosłupa oraz pleców, stanowiąc środek prewencyjny w zakresie sprawności fizycznej.

Krzesła ergonomiczne poprzez wyprofilowanie lordozy lędźwiowej wymuszają obciążenie guzów kulszowych, stymulują prawidłową pozycję miednicy, która jest podstawą właściwego ustawienia górnych segmentów kręgosłupa. W opinii terapeutów i specjalistów z dziedziny rehabilitacji ruchowej Dobre Krzesła poprzez innowacyjne krzywizny konstrukcyjne wyzwalają samokontrolę w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia.

Nowatorski charakter wyrobu, udokumentowany certyfikatami i atestami potwierdzającymi unikalne właściwości dobrego krzesła powoduje, że w zakresie profilaktyki wad postawy u dzieci i młodzieży, ergonomiczne krzesło ENTELO stanowi optymalne rozwiązanie, wyprzedzając światowe trendy.

Certyfikaty, Atesty:

Dobre Krzesła to produkty polskie, wykonane zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 1729-1:2007, a ich wzór został zastrzeżony prawie na całym świecie. Krzesło posiada Certyfikat Zgodności z Normą PN-EN 1729-1:2007. Meble. Krzesła i stoły dla instytucji edukacyjnych:

Atest Higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, Pozytywna Opinia Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” nr 12/DSK/2013, Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka nr Op-4477 - ważna do dnia 30.11.2015 r., Pozytywna Ocena fizjologiczno-ergonomiczna Instytutu Medycyny Pracy im. Prof. J Nofera - Zakład Fizjologii Pracy i Ergonomii, produkt zaprojektowany i produkowany w Polsce.

Do pobrania
Dodaj opinię
Twoja ocena: