Nowoczesne Technologie Edukacyjne
Pracownia terminalowa
Pracownia terminalowa
Pracownia terminalowa
Pracownia terminalowa

Pracownia terminalowa

Id produktu aktin: TermAktin24
42990 zł
netto: 34951 zł

Program kupujesz zyskujesz
4299 p
Dostępne dla zalogowanych Kliknij tutaj aby się zalogować
Dodaj do schowkaUsuń ze schowka
Łączna cena brutto: 42990 zł

Podstawowe cechy produktu
Rozmiar pracowni
Rozmiar: 24
Opinie
Ocena: 0
Opis
Masz pytania dotyczące produktu?
Live chat z handlowcem
Opis

Pracownia terminalowa

Pracownia terminalowa to doskonały wybór dla szkół, których uczniowie nie potrzebują wysokiej wydajności każdego z komputerów, zamiast tego pracują na terminalach, na których wykonywanie podstawowych zadań jest równie szybkie, co na dobrej jakości komputerze. Inwestując w terminale, szkoła nie potrzebuje komputera dla każdego ucznia z osobna, lecz jeden, centralny serwer, co niesie za sobą wiele zalet. Zużycie prądu spada o 75%, kilkanaście komputerów nie nagrzewa powietrza w sali, a koszt napraw lub ulepszeń spada do minimum, ze względu na tylko jeden komputer. Poniższa oferta spełni w pełni wasze oczekiwania.

Już dziś stwórz swoją wymarzoną pracownię terminalową!Zdjęcia naszej realizacji pracowni terminalowej

 


Zobacz jak to działa


Rewolucyjne terminale typu zero client

Terminale vCloudPoint zero client S100 i V1 to rewolucyjne rozwiązanie będące odpowiedzią na słabsze strony tradycyjnych urządzeń typu thin/zero client.  W połączeniu z oprogramowaniem vMatrix Server Manager terminal vCloudPoint stanowi solidne, łatwe do zainstalowania, użytkowania i zarządzania rozwiązanie. Zbuduj pracownię terminalową bez poświęcania jakości obrazu, bez niepotrzebnych wydatków na infrastrukturę IT.


Czym są terminale vCloudPoint Zero Client?

Terminale vCloudPoint S100 i V1 to niewielkie, kompaktowe urządzenia, które łączą0 stanowisko użytkownika końcowego (monitor, urządzenia wejściowe, peryferia USB) z serwerem – hostem. Do jednego serwera można bezpiecznie podłączyć nawet 99 użytkowników, którzy jednocześnie i zupełnie niezależnie od siebie korzystają z jego zasobów na zasadzie współdzielenia. Użytkownicy takiej pracowni terminalowej pracują przy terminalu jak przy typowym komputerze PC – z pulpitem Windows, jednak przetwarzanie danych odbywa się na serwerze centralnym. Wszystkie urządzenia skonfigurowane są w ramach jednej sieci terminalowej.

Schemat budowy pracowni terminalowej vCloudPoint – sieć terminali.

Terminale vCloudPoint: model V1 i S100.

Terminale vCloudPoint – określane jako ZERO CLIENT – w odróżnieniu od klasycznych komputerów i urządzeń typu thin client nie zawierają ruchomych części. Terminal inicjuje połączenie z serwerem dzięki wykorzystaniu protokołu sieciowego i umożliwia wyświetlanie zawartości serwera na ekranie użytkownika końcowego.

Dzięki temu obsługa oprogramowania, wszelkie procesy obliczeniowe, przetwarzanie danych i zarządzanie odbywa się poza stanowiskiem terminalowym. Stanowisko użytkownika złożone po prostu z monitora, klawiatury i myszy nie wymaga dodatkowego oprogramowania, sterowników, aktualizacji ani opłat licencyjnych na lokalne systemy operacyjne czy oprogramowanie użytkowe. Terminal zużywa bardzo mało energii, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, jest niezdolny do przechowywania jakichkolwiek danych, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo obsługi stanowiska końcowego.

 


Terminale vCloudPoint - sala konferencyjna

 


Oprogramowanie vMatrix Server Manager

Oprogramowanie vMatrix Server Manager działa na serwerze terminalowym. Poprawia funkcjonalność i użyteczność procesu współdzielenia zasobów serwera. Zapewnia elastyczne wsparcie systemu operacyjnego oraz bezpieczny roaming pulpitu. Umożliwia scentralizowane zarządzanie peryferiami działającymi w sieci. Oprogramowanie vMatrix Server Manager daje administratorom narzędzia do konfiguracji, monitorowania i zarządzania terminalowymi stanowiskami użytkowników końcowych. Wszystko odbywa się po stronie serwera za pośrednictwem panelu administracyjnego.


Funkcje oprogramowania vMatrix Server Manager:

 

 

Wgląd w działanie systemu operacyjnego, procesora, pamięci, w przechowywanie danych, połączenie z siecią oraz inne znaczące parametry pracy serwera;


Tworzenie kont użytkowników i zarządzanie nimi – np. nadawanie haseł;


Autoryzacja użytkowników – nadawanie uprawnień dostępu do poszczególnych zasobów na serwerze;


Wykrywanie terminali vCloudPoint oraz peryferiów USB w sieci;

 

Monitorowanie i kontrola stanowisk użytkowników końcowych;


Konfigurowanie dźwięku, rozdzielczości, obrazu itp.;


Udostępnianie pulpitu użytkownikom;


Kontrola prywatności zasobów dla poszczególnych użytkowników;


Umożliwienie komunikacji między administratorem a użytkownikiem końcowym – czat;


Monitoring działań administratorów i użytkowników;

vMatrix stanowi własność intelektualną i jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy CloudPoint Technology Co., Ltd.

 Obniżenie kosztów inwestycji — koszty zakupu terminali vCloudPoint są niższe niż połowa kosztów zakupu nowych komputerów PC o podstawowej konfiguracji. Kosztorys pracowni terminalowej ustalany jest indywidualnie na podstawie uprzedniej analizy

Lepsze wykorzystanie budżetu na wydatki IT — zastosowanie technologii terminalowej znacząco obniża koszty późniejszego utrzymania sprzętu i zakupu licencji na oprogramowanie.

Minimalizacja prac konserwacyjnych przy stanowiskach terminalowych — Brak ruchomych części ogranicza awaryjność sprzętu. Awarie terminali są bardzo rzadkie. Koszty utrzymania dotyczą w praktyce wyłącznie obsługi jednostki centralnej – czyli serwera.

Większa oszczędność energii — W porównaniu do 110W zużywanych przez klasyczne komputery PC, terminale vCloudPoint konsumują niewiele – jedynie 5W i wytwarzają znacznie mniej ciepła, dzięki czemu pozwalają oszczędzić co najmniej 80% energii – również dzięki ograniczeniu konieczności schładzania sprzętu wentylatorami! To spore ograniczenie kosztów energii!

Dłuższy cykl życia produktu — Brak ruchomych części znacząco przedłuża żywotność terminali, co zauważalne jest zwłaszcza w trudnych warunkach (restauracje, przestrzenie publiczne, magazyny, linie produkcyjne). Dłuższe życie produktu generuje oszczędności w budżecie, które można spożytkować na inne inwestycje. A gdy już zajdzie potrzeba przeprowadzenia modernizacji sieci terminalowej, wymiana sprzętu trwa godziny, a nie tygodnie!Łatwe wdrożenie — Wdrożenie setek terminalowych stanowisk pracy może zabrać zaledwie kilka godzin w porównaniu do dni lub tygodni przeznaczonych na wdrożenie klasycznych komputerów PC. Zainstaluj oprogramowanie vMatrix Server na serwerze, dodaj użytkowników, podłącz kabel Ethernet, mysz, klawiaturę i monitor – stanowiska są gotowe do pracy. Każde kolejne stanowisko pracy może być dodane w ciągu zaledwie kilku sekund.

Scentralizowane zarządzanie — Konfiguracja, zarządzanie, aktualizacja stanowiska końcowego jest bardzo prosta i odbywa się z poziomu serwera. Wszystkie instalacje i aktualizacje wykonywane są na serwerze, dzięki czemu  jeden informatyk jest w stanie obsłużyć 5 razy więcej urządzeń i użytkowników niż w przypadku tradycyjnych stanowisk PC.

 

Zdalne wsparcie techniczne — Administrator środowiska terminalowego może rozwiązywać problemy techniczne bezpośrednio zza swojego biurka – poprzez zdalne monitorowanie i kontrolę pulpitów użytkowników. Eliminuje to w znaczny sposób koszty i opóźnienia pracy wynikające z konieczności podróżowania do odległych lokalizacji użytkowników.Zmniejszenie liczby nieplanowanych przestojów — Dzięki prostej budowie terminali – bez elementów podatnych na awarie – znacznie zredukowane zostały nieplanowane przestoje w pracy. Nawet jeśli zdarzy się awaria terminala, łatwo go wymienić na nowy i wrócić do pracy w ciągu kilku sekund.

Praca z dowolnego terminala — Nie trać czasu na przenoszenie ciężkiego laptopa lub ponowne uruchamianie systemu. Dzięki prostemu logowaniu vCloudPoint możesz mieć dostęp do swoich danych przy każdym stanowisku terminalowym – swój własny pulpit, otwarte aplikacje i pliki – wszędzie tam, gdzie akurat postanowisz z nich skorzystać.

 

Udostępnianie plików — Skonfiguruj dysk publiczny – widoczny dla wszystkich i łatwo udostępniaj i przechowuj tam wybrane dane bez konieczności wysyłania, kopiowania lub przenoszenia między pulpitami.Eliminacja infekcji wirusowej — Bez systemu operacyjnego terminal vCloud Point zero client zapewnia całkowicie bezpieczne stanowisko końcowe, które jest odporne na wirusy i inne złośliwe oprogramowanie.

Polityka bezpieczeństwa i monitoringu — vMatrix pozwala administratorowi IT monitorować i zdalnie wyłączyć (wylogować) dowolnego użytkownika lub urządzenie peryferyjne USB, co uniemożliwia użytkownikom kopiowanie poufnych danych do pamięci przenośnych.

 

Brak ryzyka utraty danych — Terminal vCloudPoint nie może zapisywać lokalnie żadnych danych (wszystko dzieje się na serwerze) użytkownicy nie ponoszą ryzyka utraty swoich zasobów w wyniku awarii lub kradzieży sprzętu.Więcej miejsca na biurku — Terminal vCloudPoint zero client to niewielkich rozmiarów przedmiot (wielkości telefonu) montowany na tylnej ścianie monitora. Nie zajmuje miejsca na biurku, jest praktycznie niezauważalny w trakcie pracy.

Brak hałasu podczas pracy — Terminal nie posiada żadnych ruchomych części ani wentylatorów – podczas działania jest zupełnie cichy, nie wytwarza żadnego dźwięku.

 

Mniej ciepła i odpadów elektronicznych — W porównaniu ze standardowymi komputerami, terminal vCloudPoint zużywa znacznie mniej energii, nie wytwarza ciepła, a jego utylizacja jest dużo mniej kłopotliwa.


Podana cena dla 24 stanowisk zawiera:

 • Zestaw uczniowski: terminal, monitor 19,5", klawiatura, mysz USB - 24 kpl.
 • Komputer Aio nauczyciela z systemem Windows 10  - 1 szt.
 • Oprogramowanie systemowe MS Windows Server
 • Licencje dostępowe dla uczniów (CAL + RDS) - 24 kpl.
 • Licencja dostępowa dla nauczyciela (CAL) - 1  kpl.

 

Zestaw dla 16 stanowisk zawiera:

 • Zestaw uczniowski: terminal, monitor 19,5", klawiatura, mysz USB - 16 kpl.
 • Komputer Aio nauczyciela z systemem Windows 10  - 1 szt.
 • Oprogramowanie systemowe MS Windows Server
 • Licencje dostępowe dla uczniów (CAL + RDS) - 16 kpl
 • Licencja dostępowa dla nauczyciela (CAL) - 1  kpl .
 • Licencje Netsupport Classroom - 17 stanowisk uczniowskich

 

Pracownia może zawierać następujące elementy składowe:

Biurko nauczycielskie z szafkami  

 • wykonane z płyty 18 mm
 • mebel posiada okleinę 2 mm wykonaną z PCV
 • funkcjonalne szafki - jedna na komputer, druga na dokumenty, z możliwością zamknięcia
 • wymiar blatu - 1600x800 mm
 • wyprofilowany front, wygodniejsze użytkowanie
 • szuflada wraz z szafką, możliwość indywidualnej konfiguracji biurka
Monitor dotykowy FullHD 21,5" zabudowany w biurku nauczyciela  

 • przystępna ekologia - niskie zużycie mocy z najnowszą technologią LED podświetlenia oraz funkcja EcoMode
 • technologia - format 16:9 Full HD, ekran TN z technologią Rapid Response.
 • monitor zabudowany w biurku - nowoczesny sposób montażu, efektowny wygląd
 • cechy szczególne - automatyczna regulacja kontrastu; tryb ECO
 • stereofoniczny dźwięk - wbudowane głośniki 2x 1W
Serwer OnyX  

 • serwer Onyx
 • integracja serwera ze stanowiskami uczniowskimi
 • UPS
Monitor 19,5"  

 • rozdzielczość: Full HD
 • typ matrycy: LED
 • przekątna: 19,5"
Zestaw klawiatura + myszka  

 • typ klawiatury: multimedialna
 • przyciski: membranowe
 • komunikacja: przewodowa
 • typ myszy: optyczna
Terminal V1 Zero Client vCloudPoint  

 

 • rozdzielczości: od 640x480 do 1920x1080
 • dźwięk: 16 bit, 44.1/48 kHz audio wejście/wyjście przez jack 3.5 mm lub porty USB 
 • obraz: HDMI/VGA Full HD 1080p
 • sieci: 10/100/1000 Mbps Ethernet (RJ45), opcjonalnie WiFi 802.11 b/g/n (wbudowana lub zewnętrzna)
 • maksymalna liczba użytkowników na jedno współdzielone łącze: maks. 99, liczba zależy od konfiguracji łącza i typu używanych aplikacji
 • budowa: oparta na półprzewodnikach, brak ruchomych części, wentylatorów
 • ochrona danych: dane są przekazywane na serwer, dostępny Anti-theft 
 • pobór mocy: tryb standby: 0,2 W; praca: 5 W;
 • złącza: HDMI x1, VGA x1, USB 2.0 x4, RJ45 x1, Audio In/Out 3,5mm x1
 • wymiary: 93x90x18 mm (sz., gł., wys.)
 • zawartość zestawu: terminal V1, zasilacz, uchwyt VESA, oprogramowanie vMatrix Server Manager
Oprogramowanie AVG  

Licencje Microsoft:

 • WinSvrSTDCore 2019 SNGL OLP 16Lic NL Acdmc CoreLic
 • WinRmtDsktpSrvcsCAL 2019 SNGL OLP NL Acdmc DvcCAL
 • WinSvrCAL 2019 SNGL OLP NL Acdmc DvcCAL

 

Licencja NSS - NetSupport School (pełna wersja, licencja wieczysta)Antywirus AVG File Server Edition EDU - licencja na serwer na 1 rok

 

Dodaj opinię
Twoja ocena:
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.