Nowoczesne Technologie Edukacyjne
Kategoria

Laboratoria Przyszłości

W ramach programu Laboratoria Przyszłości - proponujemy Państwu wirtualne laboratoria przedmiotowe, które dedykowane są do programu. Kompletny system ClassVR wyposażony w Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami wspierającymi ich funkcjonowanie jest idealnym rozwiązaniem dla każdej szkoły. Nasza oferta programu Laboratoria Przyszłości zawiera m.in.: Pracownie Wirtualnej Rzeczywistości, Drukarki 3D, Roboty Edukacyjne.

Zobacz, jak może wyglądać Twoje Laboratorium Przyszłości.

Współczesny system edukacji dzieci otwiera nieograniczone możliwości, pozwalające poznawać otaczającą rzeczywistość w niecodzienny sposób. Dzięki zaawansowanej technologii jakość oraz sposób przekazywania wiedzy mogą zyskać zupełnie nowy format. Atrakcyjne dla dzieci i intuicyjne w zastosowaniu dla nauczycieli laboratoria przyszłości to wysoka jakość edukacji w nowoczesnym wydaniu. System wyposażenia szkół w najwyższej klasy oprogramowanie, urządzenia oraz instrukcje stanowi możliwość realizacji podstawy programowej w przyjazny dla dzieci, atrakcyjny, inspirujący i angażujący sposób.

Laboratorium przyszłości przyszłością dla edukacji

Program rządowy Laboratoria Przyszłości adresowany jest do placówek, pragnących wdrożyć nowoczesne metody nauczania nawet bez wkładu własnego. Wnioskowanie o finansowanie w ramach projektu Laboratoria Przyszłości pozwala zyskać nowoczesny sprzęt, wspierający edukację w dziedzinie przyrodniczej, matematycznej, inżynierii, artystycznej oraz matematycznej. Dzięki wszechstronności programu oraz dostosowaniu urządzeń możliwa jest realizacja nauki w szkołach podstawowych oraz ogólnokształcących ponadpodstawowych.

Wirtualne pracownie - nauka finansowana z programu rządowego

Wirtualne pracownie, dzięki nowoczesnemu programowi, posiadanej licencji oraz zestawom, potrzebnym do realizacji nauki w salach stają się przestrzenią wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, w której dzieci i młodzież mogą nie tylko poznawać program, ale i rozwijać swoje umiejętności oraz pasje. Niezbędne są okulary Wirtualnej Rzeczywistości ClassVR, dzięki którym uczniowie przenoszą się do świata nowoczesnej edukacji. Dopracowana, starannie przygotowana baza wiedzy oraz niezawodnie działający sprzęt są wyznacznikiem wirtualnych sal, w których edukacja odbywa się zupełnie innym trybem niż dotąd. Wejdź do świata nowoczesnej, wirtualnej wiedzy dzięki możliwościom, jakie daje program Laboratoria Przyszłości. Rządowe wsparcie w realizacji nowoczesnej edukacji to szansa na rozwój placówki. Efektywna nauka jest dziś tym, co tworzy renomę szkoły. Z nowoczesnymi laboratoriami przyszłości jest to możliwe i wykonalne.

Nowoczesne szkoły na wyciągnięcie ręki

Ważnym elementem wprowadzenia Programu Laboratoria Przyszłości jest chęć wdrożenia do polskich szkół programu na miarę XXI wieku. Wszechobecna technologia rozwija się, dając coraz większe możliwości dzieciom i młodzieży. Jak się okazuje, jest również nieodzownym elementem, wspomagającym proces dydaktyczny. Uczymy się na przykładzie dobrych praktyk wypracowanych przez naszych zagranicznych sąsiadów. W krajach skandynawskich już od najmłodszych lat, poza nauką teoretyczną, mocny nacisk kładzie się na umiejętności praktyczne. Początkowo są to prace manualne, które krok po kroku są rozwijane, aż do kompetencji inżynieryjnych oraz technicznych. To pomaga później w pracy na własny rachunek oraz kierunkuje uczniów w stronę studiów IT, czy politechnicznych.

Nowoczesne narzędzia, z których warto już teraz korzystać

Program Laboratoria Przyszłości, to świetnie przygotowany materiał i założenia. Pozwala na rozwój różnych umiejętności i kompetencji wśród młodzieży, w zależności od dobranych materiałów. Sam katalog, to aż 175 narzędzi, które skutecznie będą wspomagać współczesną edukację w polskich szkołach, aby nie pozostawały w tyle na tle międzynarodowej czołówki edukacyjnej. Dyrektorzy szkół mogą wybrać takie rozwiązania, które nie tylko pozwolą podgonić spowodowane pandemią koronawirusa zaległości w szkolnictwie, ale i zainteresować samych uczniów nowymi technologiami i rozwiązaniami IT. Zgodnie z ideą rozwoju kompetencji STEAM, w szkołach mogą pojawić się drukarki 3D, mikrokontrolery, sprzęt do nagrywania czy nawet stacje lutownicze, które do tej pory widziane są przez młodzież wyłącznie w internecie.

Szkoły mogą skorzystać z wyposażenia podstawowego, które będzie standardowym wyposażeniem pracowni technicznych, a także tego dodatkowego, które wspomoże rozwój zainteresowań u młodzieży, a także podniesie atrakcyjność samych placówek edukacyjnych. Zaproponowanych 175 pozycji, to starannie wyselekcjonowane elementy, nad którymi pracowali nie tylko urzędnicy, ale przede wszystkim naukowcy, praktycy i eksperci reprezentujący branżę EdTech. Można mieć pewność, że każda z nich znajdzie swoje zastosowanie i będzie ją można kreatywnie wykorzystać.

Wspomagajmy proces kształcenia

Ideą Programu Laboratoria Przyszłości jest wspomaganie rozwoju młodzieży, poprzez zwiększenie dostępności narzędzi, które do tej pory były limitowane. To pozwoli na wprowadzenie zajęć pozalekcyjnych, które będą przepustką do lepszej przyszłości dla dzieci, niezależnie od ich statusu społecznego i stanu materialnego. Nowe urządzenia to także szansa dla nauczycieli, aby ich lekcje były atrakcyjniejsze. Kluczem do uwagi dzieci i młodzieży to taki przekaz wiadomości, który będzie lekki i zrozumiały.

Wierzymy, że cel programu, jakim jest wparcie procesu dydaktycznego poprzez uczynienie go innowacyjnym i interdyscyplinarnym, spotka się z dużym zainteresowaniem. Laboratoria Przyszłości, to klucz do sukcesu, a także do jeszcze lepszego wyposażenia wszystkich szkół w Polsce.